Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Хто «кришує» сороку?

Хто «кришує» сороку?
icon:arrow-back

Хмельницький обласний краєзнавчий музей продовжує серію «підглядачок» «Живуть же..!» про звичайне життя тварин у незвичайному ракурсі.

Спостерігаючи за сорокою, у вас виникало питання, звідки в неї стільки зухвальства, розперезаності та нахабства? Чому вона так сміливо скаче на більш сильніших, крупніших та навіть «крутіших»? Якщо б мова йшла про людину, відповідь була б ймовірною – її хтось «кришує». Але мова – про птаха, розбійницька вдача якого просто «зашкалює». І пояснень цьому фахівці поки не дають.

У сороки ж в прямому сенсі є «криша» ‒ справжнісінький дах над її гніздом! І неважливо, що він влаштований не із клінкерної черепиці, а із товстих сучків і гілок. І не важливо, що він не рятує від дощу. Але це – дах! І він чудово захищає сорочину родину від хижих птахів, які анатомічно не в змозі маневрувати в повітрі, щоб потрапити до її гнізда. Жоден птах нашої фауни таких архітектурних шедеврів з надійним захистом не влаштовує!

З першого погляду на сорочино гніздо й не зрозумієш, що ця безформна купа гілок, як правило, на верхівці дерева ‒ справжня неприступна фортеця, яка побудована її власниками на совість. Товсті суки та гілки скріплені травою та зцементовані глиною; лоток відштукатурений; внутрішнє оздоблення ‒ з тонких гілочок; гніздо вистелене вовною, мохом, сухими травинками. А «квадратура» житлової площі під стать «королівській» ‒ орлиній родині!

Напевно, наявність потужного й надійного тилу й надає сороці впевненість загонисто «крокувати» життям.

Більше цікавинок про місцевий «орнітобомонд» у брошурі «Домівки пернатих» видавництва Хмельницького обласного краєзнавчого музею, яка є в реалізації.

P.S.

Під час зйомки жодне з музейних опудал не постраждало.

Подібні новини

ЧИ ЗНАЛИ ВИ… ЛІНГВІСТИЧНА ІСТОРІЯ

Чи знали Ви, що цитата «гроші не пахнуть» (лат. «Pecunia non olet»), яка міцно вкоренилася у нас як фразеологізм, належить давньоримському імператору Веспасіану, який жив у I ст. н. е.? А історія така. Якось Веспасіан з метою збільшення прибутку наклав податок на громадські туалети. Тита, сина імператора, нововведення батька неабияк засмутило і він звернувся до […]

Деталі

Під покровом Різдва Богородиці

21 вересня Православна Церква відзначає Різдво Пресвятої Богородиці. На честь цієї події освячений найстаріший храм нашого міста, якому у травні нинішнього року виповнилося 185 років. Пресвята Діва Марія народилася у невеликому Галілейському місті Назарет. Батьками її були праведні Іоаким із роду пророка та царя Давида та Анна з роду первосвященика Аарона. Свята Анна була неплідна. […]

Деталі

Дивовижні споруди Хмельниччини

У багатьох країнах світу наших туристів дивують надзвичайними спорудами, наголошуючи про їх винятковість. Однак у нас в області теж є рукотворні об’єкти, що можуть вразити не лише українців, а й багатьох гостей з усього світу. Найбільший в Європі цементний завод діє у Кам’янці-Подільському. Перша його технологічна піч запрацювала в 1970 р., у наступні п’ять років […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу