Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: зачинено +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Охайність на межі патології

Охайність на межі патології
icon:arrow-back

Охайність борсуків на межі патології. Вони ніколи не дозволять собі скуштувати «смачний бутерброд», сидячи на власному ліжку, бо в норі не можна смітити!.. Та про все по порядку.

В народі здавна борсук має славу звіра вальяжного, домовитого, господарського і надто охайного. Його житло організовано з комфортом і він дбайливо ставиться до порядку в ньому. Назвати домівку тварини норою важко. Швидше, це – «підземні хороми». Затишні, теплі, добре вентильовані, з чистим, утрамбованим «парадним під’їздом», поблизу якого розташовані туалетні ямки. Заповнить борсук одну ‒ зариє, а нова ямка ‒ на черзі. Зоологи навіть шуткують, що ідею будівництва громадських туалетів запозичили саме у цих тварин, які своєю «територіальною громадою» прицільно справляють потребу в спеціально відведеному місці.

У центрі борсучого житла ‒ простора гніздова камера, підстилка в якій змінюється двічі на рік. Під час генерального прибирання, навесні та восени, звір викидає накопичений за півріччя «мотлох» і «організує» собі свіже «ліжко» з запашних трав, фітонциди яких сприятливо впливають на здоров’я господаря і вбивчо на його нашкірних паразитів.

Борсук ретельно стежить не лише за порядком у домівці, а й за своєю зовнішністю. Перед кожним виходом «у світ», в тому числі й перед полюванням, він очищає шкірку від землі, що прилипла, розчісує прим’яті шерстинки тощо. Навіть ще «нерозумні» малюки вже «з пелюшок» без кінця зачісуються кігтиками, чепуряться, вилизуються.

Спосіб життя, безстрашність, з яким борсук захищає своє сімейство і власне життя, здавна вселяють повагу до цього звіра та в багатьох культурах уособлюють його з життєвою мудрістю і гармонією.

Більше цікавинок про місцевий «зообомонд» у книжці «Дивовижні звірятка» видавництва Хмельницького обласного краєзнавчого музею, яка є в реалізації.

P.S.

Під час зйомки жоден з музейних предметів не постраждав.

Подібні новини

«ШЕВЧЕНКІАНА у ПРОСКУРОВІ. КОЛЬОРОПИС ДОЛІ КОБЗАРЯ»

Всесвітній День письменника та 210-ту річницю з Дня народження Тараса Шевченка відзначили у ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ ОБЛАСНОМУ КРАЄЗНАВЧОМУ МУЗЕЇ! Для учнів ліцею №15 була проведена пам’ятна святкова імпреза  «ШЕВЧЕНКІАНА у ПРОСКУРОВІ. КОЛЬОРОПИС ДОЛІ КОБЗАРЯ». Заступник директора з наукової роботи Наталя Мовчан  познайомила ліцеїстів з безсмертною творчістю Шевченка. Візитери пригадали найскладніші та найрадісніші моменти з Тарасового життя, усвідомили, […]

Деталі

18 травня святкуємо Міжнародний день музеїв!

Чи відомо Вам, що перший музей краєзнавчого напрямку на Поділлі був відкритий у Кам’янці-Подільському ще у далекому 1865 році? Щоправда, він мав вигляд не зовсім класичного музею у сучасному розумінні, адже його експозиція розміщувалася у… губернській лікарні. Цікаво, чому? Ініціаторами відкриття та збирачами музейних предметів було Товариство подільських лікарів. До 1865 року членами товариства з […]

Деталі

У День пам’яті Героїв Крут

29 січня виповнюється 107 років бою під Крутами – події, що увійшла в історію України яскравою сторінкою героїчного опору трьохсот курсантів, в складі яких була сформована чота студентів і гімназистів навчальних закладів Києва. Вони героїчно загинули, захищаючи  незалежність Української Народної Республіки від більшовицьких військ, що наступали. До Дня вшанування пам’яті Героїв Крут науковці музею для […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу