Чи бачили Ви коли-небудь білих лелек? Звісно ж, цей птах – один з символів України! А ЧОРНИХ? Такий вид теж існує! Ба, більше, зустрічається на Хмельниччині! Місце можливих локацій лелеки чорного – Ізяславщина, Шепетівщина, Полонщина, Чемеровеччина, Славутчина та Летичівщина!
Щоправда, зустріти його – справжня удача! Причин – дві! Перша – птах занесений до Червоної книги України, а, отже, рідкісний. Друга – на відміну від білих лелек, тримається на відстані від людей. Гніздиться на деревах у старих лісах, поблизу водойм та боліт. Це пов’язано з харчуванням: споживає рибу, дрібних хребетних та безхребетних тварин. А ще – комах та… змій. І все тому, що у чорного лелеки є природний імунітет до отрути рептилій!
На відміну від білого, чорний має голос: негучні звуки “че-лі” або “чи-лін”.
Лелеки – однолюби: своїй парі зберігають вірність все життя!
Цікаво, що вік чорного лелеки визначається за допомогою кольору кола навколо очей. У дорослих птахів – червоного, у молодняка – сіро-зеленого.
А яка ж максимальна тривалість їх життя? За спостереженнями орнітологів, у дикій природі не перевищує двадцяти років, в неволі ж, при відмінному догляді, можуть прожити навіть більше тридцяти!
Подібні новини
Міжнародний день музеїв: відзначення наших колег
Ділимось приємністю! Щиро радіємо за головного зберігача фондів Марину Горанську та наукового співробітника Тетяну Будяй, яких з нагоди Міжнародного дня музеїв цьогоріч відзначено Почесними грамотами від обласної військової адміністрації та обласної ради. Вітаємо Вас, колеги, та зичимо подальших успіхів!
“Порцелянові сервізи: краса в деталях. Сині роси”
На фото предмети з колекції музею: cервіз “Сині роси”. 1987 р.
«Віртуальні подорожі краєм. Старокостянтинів»
Нині «ВІРТУАЛЬНІ ПОДОРОЖІ КРАЄМ» від ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ запрошують Вас у містечко-рекордсмен з чи не найдовшою назвою в Україні. Здогадалися, куди прямуємо цього разу? Так, у Старокостянтинів! Саме тут, на відстані 41-го кілометра від Хмельницького, знаходиться одна з архітектурних родзинок Хмельниччини – рештки замку князів Острозьких. Виник замок як оборонна споруда ще у 1561 […]