Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Лекції

Під стать англійській королеві

Під стать англійській королеві
icon:arrow-back

Бражник прозерпіна
Proserpinus proserpina

Деякі традиції британської королівської родини глибоко пустили коріння не лише в своїй монархії та англомовних країнах, а й надійно закріпилися у царстві… тварин. Насамперед, це стосується звичаю вшановування пам’яті декількох родичів одночасно, надаючи їхні імена новому члену родини. Зазвичай зустрічається потрійне ім’я, як це було, наприклад, у королеви Великобританії Єлизавети ІІ – Елізабет Александра Мері.

В «почесному» ряду поруч з ім’ям англійської королеви стоїть ім’я й цього бражника: Прозерпіна Олеандровий малий Зубокрилий. Перше – на честь дружини Плутона Прозерпіни, давньоримської богині підземного світу. Свою другу назву отримав завдяки мініатюрній «копії» олеандрового бражника. А Зубокрилий ‒ через характерне зазублення переднього краю крил.

Щоправда, є ще й четверта, «неофіційна», назва – метелик-«вентилятор»: його тремтячі крила, що нагадують дві хмарки з боків масивного волохатого тільця, яке зависло у повітрі, видають гул, схожий на звук вентилятора, що працює.

Зубокрилий метелик під стать англійській королеві також і в сенсі стабільності гастрономічних вподобань ‒ його гусінь живиться переважно рослинами родин онагрові та плакунові, імаго – нектаром квіток.

Як і британський монарх, Прозерпіна живе осіло на території своїх чималих володінь, не здійснюючи далеких міграцій. Через невелику кількість нащадків, бо дає лише одну генерація на рік (що вже зовсім не по-королівські!), та руйнування людиною середовища існування є видом, що зникає. Якщо пощастить, її інколи можна зустріти на початку літа по берегах річок, на пагорбах, вирубках, лісових галявинах та інших сонячних місцях.

Бражник прозерпіна Proserpinus proserpina

Подібні новини

Симфонія зимових свят

Магія різдвяно-новорічних свят триває! Сьогодні святкову феєрію співробітники ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ дарували учням молодших класів ЗОШ №18! На учасників чекали і таємні конверти, і загадкові предмети, і логічні завдання, і Андріївські забави! А  ще, звісно ж, нові знання та чарівні перевтілення! Дякуємо педагогам та учням за дружню та плідну співпрацю! До нових зустрічей!

Деталі

Чому вересень отримав таку назву?

Осінь вже стартувала! На часі її перший місяць – вересень! Цікаво, чому вересень отримав таку назву (хоча загальноприйнятою вона стала тільки на поч.ХХ ст.)?! Секрет у тому, що саме у цей час активно цвіте медоносна рослина, що має назву «верес». Звідти і походження назви!  У минулому ж перший місяць осені мав безліч інших найменувань. Наприклад, […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу