Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Совиний «парламент»

Совиний «парламент»
icon:arrow-back

Хмельницький обласний краєзнавчий музей продовжує серію «підглядачок» «Живуть же..!» про звичайне життя тварин у незвичайному ракурсі.

Про мудрість цих птахів ходять справжні легенди, а народний поголос приписує совиній спільноті взагалі наявність верховенства права, яке регулюється власним «законодавчим органом», так званим «совиним парламентом». Жодні птахи не мають такі «привілеї»!

Ще б пак! Сови – унікальні птахи. З іншими хижими пернатими у них більше розбіжностей, ніж подібностей. Насамперед, «впадає у вічі» їхні очі, що розташовані поруч одне з одним, а не по боках голови, і жорстко зафіксовані, тому птах не може ними рухати. Щоправда, в цьому й немає сенсу, адже завдяки занадто рухливій голові сова без зайвих зусиль може побачити власну спину!

Сови – єдині з птахів, які мають вушні раковини у вигляді твердих шкірястих складок, оточених дуже пружним пір’ям. Вуха несиметричні, що допомагає птахові пеленгувати звуки. А пір’я на голові розташоване так, що спрямовує звуки до вушних раковин. Оперення же крил, навпаки, глушить всі звуки, тому сова літає абсолютно безшумно.

Сови живуть парами. Вони оберігають своє житло та люблять усамітнення. Полюють виключно поодинці, тому побачити совине угрупування, яке в народі й прозвали «совиним парламентом», досить рідкісне явище. Дану метафору вперше використали французькі робітники у 1912 році для характеристики бездіяльного під час економічної кризи парламенту. Хоча вислів не мав до птахів жодного відношення, але й дотепер використовується як крилатий та означає «бездіяльний парламент».

Більше цікавинок про місцевий «зообомонд» у наборі інформаційних фотолистівок «Птахи Червоної книги Хмельниччині» видавництва Хмельницького обласного краєзнавчого музею, яка є в реалізації.

P.S.
Під час зйомки жодне з музейних опудал не постраждало.

 

Подібні новини

Заключний випуск відео-проєкту “Державність у часі”

Хмельницький обласний краєзнавчий музей щиро вітає всіх з Днем Української Державності! Пропонуємо вашій увазі заключний випуск щотижневого презентативного відео-проєкту “Державність у часі”.   

Деталі

Наукове розслідування

26 вересня прийнято вважати Днем народження грамофона ( з грецької – γράμμα «запис» + φωνή «звук»). Винахідником програвача став відомий американський фізик німецького походження Еміль Берлінер у 1887 році. З часом грамофони Е. Берлінера почали удосконалювати пружинним двигуном, адже раніше доводилося постійно крутити ручку кривошипа, та корпусами з дубу. Вперше виробництво грамофонів масового характеру набуло […]

Деталі

Під стать англійській королеві

Бражник прозерпіна Proserpinus proserpina Деякі традиції британської королівської родини глибоко пустили коріння не лише в своїй монархії та англомовних країнах, а й надійно закріпилися у царстві… тварин. Насамперед, це стосується звичаю вшановування пам’яті декількох родичів одночасно, надаючи їхні імена новому члену родини. Зазвичай зустрічається потрійне ім’я, як це було, наприклад, у королеви Великобританії Єлизавети ІІ […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу