Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

ЧИ ЗНАЛИ ВИ… ЛІНГВІСТИЧНА ІСТОРІЯ

ЧИ ЗНАЛИ ВИ… ЛІНГВІСТИЧНА ІСТОРІЯ
icon:arrow-back

Чи знали Ви, що цитата «гроші не пахнуть» (лат. «Pecunia non olet»), яка міцно вкоренилася у нас як фразеологізм, належить давньоримському імператору Веспасіану, який жив у I ст. н. е.?

А історія така. Якось Веспасіан з метою збільшення прибутку наклав податок на громадські туалети. Тита, сина імператора, нововведення батька неабияк засмутило і він звернувся до нього з наполегливим проханням відмовитись від своєї ідеї.  Та Веспасіан, взявши з тих доходів монету, підніс її до носа юнака, запитавши, чи не смердить вона?!

А сам фразеологізм став популярним завдяки Ювеналу – римському поету, який використав цю фразу у своїй сатирі. Ситуацію ж, про яку ми вище розповіли, описав римський історик Гай Светоній Транквілл у творі «Життя дванадцяти цезарів».

Крізь століття вираз дістався і нас. Він адресується тих людей, які  заробляють кошти «брудними» методами, ігноруючи морально-етичні принципи.

Цікаво? Тоді слідкуйте за нашою новою рубрикою «Чи знали Ви?»!

Подібні новини

Визначення переможців

На початку літа ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ в рамках проекту «МУЗЕЙ ОЧИМА ДІТЕЙ» відкрив захоплюючу виставку творів учнів ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ДИТЯЧОЇ ШКОЛИ ОБРАЗОТВОРЧОГО та ДЕКОРАТИВНО-ПРИКЛАДНОГО МИСТЕЦТВА. А сьогодні, 10 серпня, компетентне журі – директор Хмельницького обласного краєзнавчого музею Олена Брицька, завідувач відділу історії Ніна Стрижак, член Національної спілки художників України Яків Павлович та викладач ХДШО та […]

Деталі

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності 2024

Колектив ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ напередодні Дня української писемності та мови традиційно долучився до щорічної акції – Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності! Цього року пишемо «Магію голосу» Оксани Забужко!  

Деталі

Під стать англійській королеві

Бражник прозерпіна Proserpinus proserpina Деякі традиції британської королівської родини глибоко пустили коріння не лише в своїй монархії та англомовних країнах, а й надійно закріпилися у царстві… тварин. Насамперед, це стосується звичаю вшановування пам’яті декількох родичів одночасно, надаючи їхні імена новому члену родини. Зазвичай зустрічається потрійне ім’я, як це було, наприклад, у королеви Великобританії Єлизавети ІІ […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу