Осінь вже стартувала! На часі її перший місяць – вересень! Цікаво, чому вересень отримав таку назву (хоча загальноприйнятою вона стала тільки на поч.ХХ ст.)?! Секрет у тому, що саме у цей час активно цвіте медоносна рослина, що має назву «верес». Звідти і походження назви!
У минулому ж перший місяць осені мав безліч інших найменувань. Наприклад, «ревун» (знаменує звуки лісових тварин – на початку осені починались шлюбні загравання у лосів та оленів), «зарев» (походить від зміни кольору листя), «бабине літо» тощо.
Більшість європейських народів використовує латинську назву «september». Відомо, що у перекладі з латини «septem» означає «сім». Але ж вересень не сьомий місяць у календарі, а дев’ятий, то чому ж так?! Справа у тому, що до зміни літочислення з юліанського на григоріанське вересень насправді був сьомим місяцем року. Відтак, календар змінили, а назву, попри все, залишили традиційною.
З вереснем пов’язано багато прислів’їв: «Як вересніє, то й дощик сіє», «Верещить вересень, що вже осінь», «Вересневий час – сім погод у нас: сіє, гріє, віє, туманіє, шумить, гуде ще й з гори йде», «Вересень весіллями багатий»…
ПІЗНАВАЙ БАГАТО ЦІКАВИНОК, ПІДПИСАВШИСЬ НА СТОРІНКУ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ!