Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Чому вересень отримав таку назву?

Чому вересень отримав таку назву?
icon:arrow-back

Осінь вже стартувала! На часі її перший місяць – вересень! Цікаво, чому вересень отримав таку назву (хоча загальноприйнятою вона стала тільки на поч.ХХ ст.)?! Секрет у тому, що саме у цей час активно цвіте медоносна рослина, що має назву «верес». Звідти і походження назви!

 У минулому ж перший місяць осені мав безліч інших найменувань. Наприклад, «ревун» (знаменує звуки лісових тварин – на початку осені починались шлюбні загравання у лосів та оленів), «зарев» (походить від зміни кольору листя), «бабине літо» тощо.

Більшість європейських народів використовує латинську назву «september». Відомо, що у перекладі з латини  «septem» означає «сім». Але ж вересень не сьомий місяць у календарі, а дев’ятий, то чому ж так?! Справа у тому, що до зміни літочислення з юліанського на григоріанське вересень насправді був сьомим місяцем року. Відтак, календар змінили, а назву, попри все, залишили традиційною.

З вереснем пов’язано багато прислів’їв: «Як вересніє, то й дощик сіє», «Верещить вересень, що вже осінь», «Вересневий час – сім погод у нас: сіє, гріє, віє, туманіє, шумить, гуде ще  й з гори йде», «Вересень весіллями багатий»…

ПІЗНАВАЙ БАГАТО ЦІКАВИНОК, ПІДПИСАВШИСЬ НА СТОРІНКУ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ!

Подібні новини

Мандри нашого колективу

Пізнавально-дослідницьку поїздку на Чернівеччину з метою обміну досвідом здійснили науковці Хмельницького обласного краєзнавчого музею – слухали історію та легенди, знайомилися з музейною експозицією та милувалися красою та величністю Хотинської фортеці XIII-XVIII ст.!

Деталі

Таємниці проскурівських будинків

Як виникло наше місто? Які події передували його появі та, врешті, які події пережило воно за свою майже 600-літню історію? А ще, найголовніше, які таємниці приховують у собі стіни проскурівських будинків? Чи зберегла історія імена власників? На ці та інші запитання отримали відповідь студенти Хмельницьких навчальних закладів: вищого професійного училища №25 та політехнічного коледжу від […]

Деталі

«Проскурів на старих поштівках. Костьол Святої Анни»

Поціновувачі старовини Проскурова високо оцінюють дві поштівки понад сторічної давнини з видами проскурівського костьолу Святої Анни. Перша з них зафіксувала старий костьол ХІХ ст., а друга – зображення нового, який був збудований на місці старого на початку ХХ ст. неподалік від теперішнього головного входу в центральний міський парк ім. Чекмана. На жаль, нині цього величного […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу