Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: зачинено +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Хто «кришує» сороку?

Хто «кришує» сороку?
icon:arrow-back

Хмельницький обласний краєзнавчий музей продовжує серію «підглядачок» «Живуть же..!» про звичайне життя тварин у незвичайному ракурсі.

Спостерігаючи за сорокою, у вас виникало питання, звідки в неї стільки зухвальства, розперезаності та нахабства? Чому вона так сміливо скаче на більш сильніших, крупніших та навіть «крутіших»? Якщо б мова йшла про людину, відповідь була б ймовірною – її хтось «кришує». Але мова – про птаха, розбійницька вдача якого просто «зашкалює». І пояснень цьому фахівці поки не дають.

У сороки ж в прямому сенсі є «криша» ‒ справжнісінький дах над її гніздом! І неважливо, що він влаштований не із клінкерної черепиці, а із товстих сучків і гілок. І не важливо, що він не рятує від дощу. Але це – дах! І він чудово захищає сорочину родину від хижих птахів, які анатомічно не в змозі маневрувати в повітрі, щоб потрапити до її гнізда. Жоден птах нашої фауни таких архітектурних шедеврів з надійним захистом не влаштовує!

З першого погляду на сорочино гніздо й не зрозумієш, що ця безформна купа гілок, як правило, на верхівці дерева ‒ справжня неприступна фортеця, яка побудована її власниками на совість. Товсті суки та гілки скріплені травою та зцементовані глиною; лоток відштукатурений; внутрішнє оздоблення ‒ з тонких гілочок; гніздо вистелене вовною, мохом, сухими травинками. А «квадратура» житлової площі під стать «королівській» ‒ орлиній родині!

Напевно, наявність потужного й надійного тилу й надає сороці впевненість загонисто «крокувати» життям.

Більше цікавинок про місцевий «орнітобомонд» у брошурі «Домівки пернатих» видавництва Хмельницького обласного краєзнавчого музею, яка є в реалізації.

P.S.

Під час зйомки жодне з музейних опудал не постраждало.

Подібні новини

Життя після… життя

Тримаючи на долоні спіраль, якій мільйони років, можна без кінця торкатись пальцем її кілець, розглядати малюнок і дивуватися досконалості ліній. А по рельєфному малюнку «сукні» можна навіть визначити певний з численних видів його володаря… Історія цих тварин налічує більше 300 млн. років. Колись вони населяли океани і моря нашої планети, а закінчили своє існування близько […]

Деталі

Новорічні гірлянди

Завершуючи цикл новорічних розповідей, логічно згадати ще один невід’ємний елемент святкового декору – ялинкову гірлянду – довгий ланцюжок, що складається з однорідних предметів. Історія виникнення гірлянди пов’язана зі Стародавнім Римом. Римляни прив’язували до дерев стрічки на знак родючості та відродження життя. З того часу гірлянда змінювала свої форми, матеріал та спосіб прикрашання. У ХV- ХVІ […]

Деталі

Наші музейники – у Кременці!

З пізнавально-просвітницькою метою ми всім колективом Хмельницького обласного краєзнавчого музею відвідали колег Кременецького обласного літературно-меморіального музею Юліуша Словацького та Кременецького краєзнавчого музею. Дякуємо музейникам за дружню невимушену атмосферу та обмін досвідом!    

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу