Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

День ліхтарика

День ліхтарика
icon:arrow-back

У день зимового сонцестояння, або найкоротшого дня й найдовшої ночі у році, – 21 грудня світ відзначає День ліхтарика.

Але почнемо ми нашу розповідь з історії світлинця, який з’явився кілька століть раніше та передував сучасному ліхтарю. Мова йде про ручні ліхтарі для освітлення вулиць. У 1662 р. в Парижі та інших французьких містах були організовані артілі ліхтарників і факельників, які за певну плату освітлювали дорогу охочим. У 1669 р. голландець Ян ван дер Хейден винайшов конструкцію вуличного ліхтаря на основі олійної лампи. Та історія на цьому не зупиняється. Далі з’являється гасове освітлення, першими його досліди англійці у 1739 р.

А ось перший електричний ліхтар з’явився у 1898 році. Його вигадав та розробив Девід Майзелл разом зі своїм приятелем Конрадом Х’юбертом, створивши компанію з розробки та продажу електричних ліхтарів. Спочатку люди отримували лише спалахи світла, часте мерехтіння, що було зумовлено поганим зв’язком у пристрої.

Однією з вагомих переваг таких ліхтарів стала безпека у використанні, адже вони перестали бути причиною пожеж, що виникали з необережності. А також його можна було легко вмикати та вимикати. З кожним наступним роком ліхтарі оновлювались. З’являлися нові моделі, які містили додаткові елементи, що сприяли полегшенню їх використання та зростанню популярності не лише серед населення, а й у різних напрямках діяльності суспільства.

Не менш популярними вони є й сьогодні! Чи не так?

Хмельницький обласний краєзнавчий музей знайомить вас з колекцією ліхтарів, а головне, закликає приймати в дар світло і тепло від інших, та обов’язково ділитися своїм, щоб світла і добра стало більше.

Подібні новини

Нічне побачення зі… сфінксом

Бражник підмаренниковий Hyles gallii Про сфінксів ‒ крилатих страховиськ у вигляді напівлюдини-напівтварини ‒ можна дізнатися з міфів Давньої Греції, а скульптури побачити у сучасному Єгипті. Про зворушливі сюжети їхнього життя також можуть розказати фільми-фентезі. Тема сфінксів завжди в тренді. Навіть сучасна лепідоптерологія ‒ наука, що вивчає лускокрилих, їхнім імя′м назвала метеликів родини Бражникових. І сьогодні […]

Деталі

Угода про співпрацю

З метою реалізації науково-просвітницьких програм, популяризації культурної спадщини та розвитку музейної справи 29 лютого 2024 року підписано угоду про творчу співпрацю між Хмельницьким обласним краєзнавчим музеєм та Хмельницьким професійним ліцеєм. Цікавої та плідної взаємодії нашим закладам!

Деталі

Вітаємо королеву українського поетичного слова!

Сьогодні, 19 березня, свій 95-річний ювілей відзначає одна з найвідоміших жінок сучасності, королева українського поетичного слова, натхненниця багатьох сучасних поетів, Ліна Василівна Костенко. Ювілярка – авторка поетичних збірок «Проміння землі» (1957), «Вітрила» (1958), «Мандрівки серця» (1961), «Над берегами вічної ріки» (1977), «Неповторність» (1980), «Сад нетанучих скульптур» (1987), «Річка Геракліта» (2011), «Триста поезій» (2012), роману у […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу