Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Зодіакальні сузір’я в порцеляні

Зодіакальні сузір’я в порцеляні
icon:arrow-back

Сьогоднішня інформація про красиву, корисну, а іноді й досить дорогу річ, яка бажана в домі кожної модниці. Мова піде про скриньки для прикрас.

Протягом багатьох століть скриньки для коштовностей пов’язували з багатством та розкішшю. Під час археологічних розкопок древніх поселень в Єгипті, Римі та Стародавній Греції знаходили шкатулки датовані 3000 р. до н.е. Єгиптяни використовували  чорне дерево, фаянс або слонову кістку. Римляни, в основному, робили їх з дерева або теж зі слонової кістки. Скриньки ж, що виявлені в Азії, були з дерева та порцеляни.

В Японії та Китаї талановиті умільці 2 тис. років тому виготовляли дерев’яні коробочки різної форми і величини, прикрашали їх смолою дерева.

З промисловою революцією запустилось і масове виробництво скриньок для прикрас, завдяки чому вони стали доступним та популярним предметом домашнього вжитку. Сьогодні виробники дивують різноманіттям форм, матеріалів та цікавим дизайном.

У фондах Хмельницького обласного краєзнавчого музею зберігається колекція шкатулок з різних матеріалів, серед яких досить незвичні − це порцелянові з серії «Зодіак» Полонського заводу художньої кераміки із зодіакальними знаками «Овен», «Лев» та «Скорпіон».

Усіх поціновувачів цікавих та незвичних речей запрошуємо відгукнутись та поділитись фото та інформацією про інші шкатулки з цієї серії, котрі, можливо, зберігаються у Вас вдома.

Подібні новини

Осінній вернісаж. Гастрономічні смаки українців

Музейна робота –це не лише наукові дослідження, побудова виставок, проведення лекцій, а й веселі, цікаві та захоплюючі майстер-класи. Продовжуючи нову «смачну» рубрику «Традиційні страви подолян» від Хмельницького обласного краєзнавчого музею, наукові співробітники  разом із вихованцями  та педагогами Центру реабілітації «Родинний затишок» вирішили покулінарити та поексперементувати, а саме приготувати своїми руками одну із страв осіннього врожайного […]

Деталі

Культура без бар’єрів: загальнонаціональне опитування

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України в рамках реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року спільно з Українським центром культурних досліджень та Українським культурним фондом проводить роботу з вивчення різних аспектів безбар’єрності у сфері культури. Зокрема, протягом 2025 року заплановано дослідження доступності закладів культури та культурно-мистецьких заходів шляхом […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу