Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Зодіакальні сузір’я в порцеляні

Зодіакальні сузір’я в порцеляні
icon:arrow-back

Сьогоднішня інформація про красиву, корисну, а іноді й досить дорогу річ, яка бажана в домі кожної модниці. Мова піде про скриньки для прикрас.

Протягом багатьох століть скриньки для коштовностей пов’язували з багатством та розкішшю. Під час археологічних розкопок древніх поселень в Єгипті, Римі та Стародавній Греції знаходили шкатулки датовані 3000 р. до н.е. Єгиптяни використовували  чорне дерево, фаянс або слонову кістку. Римляни, в основному, робили їх з дерева або теж зі слонової кістки. Скриньки ж, що виявлені в Азії, були з дерева та порцеляни.

В Японії та Китаї талановиті умільці 2 тис. років тому виготовляли дерев’яні коробочки різної форми і величини, прикрашали їх смолою дерева.

З промисловою революцією запустилось і масове виробництво скриньок для прикрас, завдяки чому вони стали доступним та популярним предметом домашнього вжитку. Сьогодні виробники дивують різноманіттям форм, матеріалів та цікавим дизайном.

У фондах Хмельницького обласного краєзнавчого музею зберігається колекція шкатулок з різних матеріалів, серед яких досить незвичні − це порцелянові з серії «Зодіак» Полонського заводу художньої кераміки із зодіакальними знаками «Овен», «Лев» та «Скорпіон».

Усіх поціновувачів цікавих та незвичних речей запрошуємо відгукнутись та поділитись фото та інформацією про інші шкатулки з цієї серії, котрі, можливо, зберігаються у Вас вдома.

Подібні новини

ЗМІ та музейні проекти

От і настав час різдвяно-новорічних свят, який завжди повертає нас у безтурботне дитинство зі щирими веселощами, сімейними традиціями та, звичайно, ж,  різноманітними  смаколиками.  У 2021 році  Хмельницький обласний краєзнавчий музей розпочав  проект «Ялинкова прикраса мого дитинства» та запросив усіх небайдужих  взяти у ньому безпосередню участь. Ми закликали поділитися своїми спогадами, передавши до фондів музею будь-яку […]

Деталі

Музеї україни. Погляд у майбутнє

10 конкретних пропозицій щодо відновлення України Українські музеї вимагають рішень вже зараз “Україна повинна стати найкращим місцем для життя, роботи та відпочинку”. Це ключова вимога, висунута більш ніж сотнею українських музеїв, які зібралися на конференції “Від кризи до майбутнього. Нові обов’язки музеїв в Україні” 28-29 травня в Берліні. Це була найбільша конференція українських музеїв з […]

Деталі

«Жінки в науці. Євгенія Мойсеївна Гінзбург»

21 вересня 2023 р. виповнюється 110 років з дня народження Євгенії Мойсеївни Гінзбург — видатного подільського педагога, літературознавця, ученого, доцента, викладачки, яка виховала кілька поколінь інтелігенції – педагогів, журналістів, письменників. Євгенія Гінзбург (21 вересня 1913 р. — 5 листопада 2000 р.) — народилася в м. Рогачов (Білорусь) у сім’ї службовця. Згодом з батьками проживала в […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу