Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Видання

Фауністичні замітки «Зниклий світ тварин Хмельниччини»

Фауністичні замітки «Зниклий світ тварин Хмельниччини»
icon:arrow-back

Динозаври, мастодонти, гіппаріони, мамонти, волохаті носороги, печерні леви та ведмеді… Що об’єднує тварин, які жили в різні геологічні епохи? Відповідь сумна – вони назавжди зникли з обличчя Землі. Глобальні зміни клімату та природні катастрофи, що відбувалися на нашій планеті з моменту її утворення, призводили до кардинальних змін природного середовища. Внаслідок цього вимирали одні організми та з’являлися інші, більш пристосовані до життя у нових умовах.

Сьогодні значний негативний вплив на довкілля чинить людина. Саме її інтенсивна господарська діяльність протягом останніх п’ятисот років призвела до змін і руйнування природних ландшафтів. За даними Всесвітнього Союзу Охорони Природи, саме за цей період вимерли 844 види тварин і рослин. Цей «Чорний список», на жаль, й надалі поповнюється.

«Зниклий світ тварин Хмельниччини» ‒ це тварини «Чорного списку» краю, які є або зовсім зниклими в планетарному масштабі (тур, тарпан) або ж фрагментарно збереглися на деяких територіях (сайгак, кулан, росомаха та інші). На жаль, наші нащадки вже ніколи не побачать на просторах Хмельниччини цих птахів і звірів. Хочеться вірити, що людина схаменеться та зупинить своє активне втручання до природи. Отож, «Чорний список» буде закрито.


Формат А-5, 12 с.
Ціна 10 грн.

Подібні новини

Різдвяно-новорічні ранки у музеї

Де незвичайні різдвяно-новорічні ранки з етно-забавами та смаколиками? Ну, звісно ж, у ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ ОБЛАСНОМУ КРАЄЗНАВЧОМУ МУЗЕЇ! На фото – учні гімназії №28, ліцею №4 та гімназії №19!

Деталі

«Первоцвіти краю в казках та легендах. Проліски дволисті»

Початок березня. Всі втомились від чорно-сіро-білого одноманіття. В душу почали закрадатись туга й сум. Саме в цей час у наших лісах та вздовж доріг з’являються ефемероїди, німфейні, або первоцвіти. Всупереч приморозкам і колючим вітрам, немов крихітні воїни, вони своїм цвітом вкривають землю, першими сповіщаючи про прихід весни. Поява цих тендітних створінь нагадує перемогу маленької Герди […]

Деталі

Пізнаємо рідну мову разом з нашим музеєм. Квітень

Наші прадіди наступник березня йменували по-різному: цвітень, красенець, краснець, а ще – лукавець та обманщик – через несталість, зрадливість погоди. Етимологи не дійшли згоди, звідки походить назва четвертого відрізку року – або від «квітнути» та «цвісти», або від «квитатися», «зводити рахунки» з зимою. Одна з народних легенд оповідає, що саме у квітні казкова Жар-птиця приносить […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу