Після впровадження християнства як державної релігії у Давній Русі велася запекла боротьба з усіма проявами язичництва, про укорінення якого в слов’янських традиціях свідчать браслети-наручі. Ними скріплювали зап’ястя рукава довгої жіночої сорочки, а під час ритуального танцю віл-русалій дівчина повинна була їх зняти, розпустити рукава і розмахувати ними, удаючи крила русалок. Такий танець виконувався під час молінь про дощ та врожай на свято Івана Купайла.
На сьогодні єдиним таким браслетом-наручем, що знайдений в Україні, з багатогранною семантикою є браслет-наруч зі скарбу Болохівської землі (с.Городище Деражнянського р-ну).
Стулки виробу прикрашені 5-ма гравірованими композиціями, що вміщені під арками, символізуючими «небосхил», з зображеннями дивовижних рослин, людей, звірів, птахів.
На одній з композицій зображено «дерево життя», яке тримають дві пташки, що символізують жінок. У цьому зображенні прочитується пов’язане з обробкою землі, висаджуванням коноплі та льону слов’янське міфологічне свято богині врожаю Мокоші – покровительки жіноцтва.
Про інші композиції в наступних дописах!