Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: зачинено +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Жіноча «зброя», або чи варто «виляти» хвостом, якщо він… не пухнастий?

Жіноча «зброя», або чи варто «виляти» хвостом,  якщо він… не пухнастий?
icon:arrow-back

Хмельницький обласний краєзнавчий музей розпочинає серію «підглядачок» «Живуть же..!» про звичайне життя тварин у незвичайному ракурсі.

Хвіст білки – одна з головних частин її тіла, яка виконує чимало необхідних життєвих функцій. Насамперед, у хвості зосереджена частина хребетного стовпа з м’язами, зв’язками та кровоносними судинами. Регулюючи приплив крові до хвоста, тварина в спеку охолоджується, а в холод зігрівається.

Хвіст-парасолька. Деякі види земляних тропічних білок ховаються в тіні власного хвоста від спекотного сонця. Хвіст-кермо. Завдяки йому білка здійснює стрибки у довжину до 15 метрів. Хвіст-парашут. При випадковому падінні з висоти тварина залишається живою та неушкодженою. Хвіст-балансир та противага. Він допомагає швидко бігати по верхівках дерев та впевнено сидіти на гілках. Хвіст-«ковдра», тепла і затишна. Ним можна обгорнутися в холодні ночі. Хвіст – засіб спілкування. Характер виляння хвостом «розповість» про настрій та емоційний стан гризуна.

Крім того, хвіст для білок-самок – своєрідний атрибут краси (як й у жінок довге волосся), можна сказати, «жіноча зброя», адже самці приділяють набагато більше уваги саме володаркам пишних хвостів. У пухнастому хвості й полягає секрет білячого «жіночого успіху».

Та, виявляється, хвіст може зіграти і рокову роль у житті тварини. Наприклад, при доланні водних перепонів головне тримати його «пістолетом» ‒ над поверхнею води, інакше мокрий хвіст затягне бідолаху на дно як якір.

Отож, свій хвіст білка повинна берегти як «зіницю ока». Без нього вона просто не виживе.

Подібні новини

Новинки відеопрокату

З початку повномасштабного вторгнення командою ТОВ «Трифілмс» було вирішено створити проект «ВАРТА», який приверне увагу світового та українського суспільства до України та збереже пам’ять на покоління про наших героїв. Наразі проект має 2 завершені короткометражні документальні фільми: «Херувими» – історія про 11 окрему бригаду армійської авіації «Херсон». Про льотчиків, які стояли на варті Києва, вели […]

Деталі

Нічне побачення зі… сфінксом

Бражник підмаренниковий Hyles gallii Про сфінксів ‒ крилатих страховиськ у вигляді напівлюдини-напівтварини ‒ можна дізнатися з міфів Давньої Греції, а скульптури побачити у сучасному Єгипті. Про зворушливі сюжети їхнього життя також можуть розказати фільми-фентезі. Тема сфінксів завжди в тренді. Навіть сучасна лепідоптерологія ‒ наука, що вивчає лускокрилих, їхнім імя′м назвала метеликів родини Бражникових. І сьогодні […]

Деталі

Музейні гостини

У Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї – багатолюдно! Сьогодні екскурсійну подорож музейними залами здійснили студенти ХУУПу. Раді візиту!

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу