Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: зачинено +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

«Жінки в науці. Собчук Галина Семенівна»

«Жінки в науці. Собчук Галина Семенівна»
icon:arrow-back

Собчук Галина Семенівна – музейний працівник, лікар. Її ім’я спливає, коли мова заходить про Національний музей-садибу М.І. Пирогова у Вінниці. Галина  Семенівна (06.01.1930 – 10.11.2019) – наша землячка. Народилась в с. Малинки на Красилівщині. Після закінчення у 1954 р. Вінницького медінституту працювала головним лікарем Клубівської дільничної лікарні, заступником головного лікаря Меджибізької райлікарні, згодом – науковим співробітником своєї альма-матер, а з 1968 р. – директором Національного музею-садиби М. І. Пирогова у Вінниці.

Саме за директорства Галини Семенівни у музеї проводились масштабні реставраційні роботи з одночасним удосконаленням та створенням нових експозицій, відновлено меморіальну церкву-некрополь М. І. Пирогова. На поч. 1960-х р. було відтворено його робочий кабінет, а в сер. 1970-х р. складено нові тематико-експозиційні плани, за якими відбулася велика реекспозиція всіх залів будинку-музею. За її керівництва музей-садиба М. І. Пирогова став одним з кращих музейних закладів України та у 1997 р. набув статусу Національного, а у 2003 р. – природоохоронного об’єкта загальнодержавного значення.

Вона автор близько 100 наукових праць з історії медицини, в тому числі 2-х монографій, присвячених життю та діяльності видатного хірурга. У 2007 р. вийшов науковий збірник «Пироговський альманах», редактором якого була героїня нашої розповіді.

 Г. С. Собчук – Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, а також Заслужений працівник культури України.

 

Національний музей-садибу М.І. Пирогова у ВінниціНаціональний музей-садибу М.І. Пирогова у Вінниці

Подібні новини

«Віртуальні подорожі краєм. Антоніни»

«Віртуальні подорожі краєм» від Хмельницького обласного краєзнавчого музею запрошують вас на Красилівщину у селище Антоніни! Містечко знане, перш за все, завдяки Садибі Сангушків-Потоцьких, котру зводили власники протягом XVIII-XIX століть. Перша згадка про селище датується 1593 роком. Тоді воно значиться як Голодиківці. Сучасна ж назва має романтичну передісторію. У 1760-х роках Антоніна, сестра власниці села Барбари […]

Деталі

Нові плани – нова допомога

Чергова методична допомога від Хмельницького обласного краєзнавчого музею. Цього разу – на прохання колег з Волочиського історико-етнографічного музею. Обговорено перспективи його розвитку та концепція майбутньої експозиції, надані рекомендації щодо збереження предметів. Співпраця та допомога триватимуть. Будьте впевнені, якщо за справу беруться фахівці нашого музею, оновленій експозиції – бути!

Деталі

«Свята» пташка

Зима – важка пора для птахів. Вся їхня енергія, всі зусилля спрямовані на пошук їжі, на те, щоб вижити. А це нелегко. І не кожному птаху до снаги. У шишкарів зима теж важкий час. Але не через здобуток їжі. Харчуються вони насінням хвойних дерев, а його взимку вдосталь. Труднощі полягають в тому, що саме в […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу