Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

«Жінки в науці. Собчук Галина Семенівна»

«Жінки в науці. Собчук Галина Семенівна»
icon:arrow-back

Собчук Галина Семенівна – музейний працівник, лікар. Її ім’я спливає, коли мова заходить про Національний музей-садибу М.І. Пирогова у Вінниці. Галина  Семенівна (06.01.1930 – 10.11.2019) – наша землячка. Народилась в с. Малинки на Красилівщині. Після закінчення у 1954 р. Вінницького медінституту працювала головним лікарем Клубівської дільничної лікарні, заступником головного лікаря Меджибізької райлікарні, згодом – науковим співробітником своєї альма-матер, а з 1968 р. – директором Національного музею-садиби М. І. Пирогова у Вінниці.

Саме за директорства Галини Семенівни у музеї проводились масштабні реставраційні роботи з одночасним удосконаленням та створенням нових експозицій, відновлено меморіальну церкву-некрополь М. І. Пирогова. На поч. 1960-х р. було відтворено його робочий кабінет, а в сер. 1970-х р. складено нові тематико-експозиційні плани, за якими відбулася велика реекспозиція всіх залів будинку-музею. За її керівництва музей-садиба М. І. Пирогова став одним з кращих музейних закладів України та у 1997 р. набув статусу Національного, а у 2003 р. – природоохоронного об’єкта загальнодержавного значення.

Вона автор близько 100 наукових праць з історії медицини, в тому числі 2-х монографій, присвячених життю та діяльності видатного хірурга. У 2007 р. вийшов науковий збірник «Пироговський альманах», редактором якого була героїня нашої розповіді.

 Г. С. Собчук – Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, а також Заслужений працівник культури України.

 

Національний музей-садибу М.І. Пирогова у ВінниціНаціональний музей-садибу М.І. Пирогова у Вінниці

Подібні новини

Хенд-мейд «Милі янголята»

Хмельницький обласний краєзнавчий музей продовжує креативити!!! Цього разу пропонуємо нашим маленьким клієнтам хенд-мейд “Милі янголята”. Чекаємо на Вас в гарному настрої вже завтра, у неділю, з 11.00 до 15.00 у Хмельницькому обласному академічному театрі ляльок за адресою: Проскурівська, 46!  

Деталі

Історія різдвяного віночка

Нині чимало українців напередодні Різдва оздоблюють двері своїх будинків віночком з хвої. Така традиція з’явилася у нас нещодавно, буквально на поч. 2000-х рр., хоча історія цього атрибуту черпає корінням ще далекого 1839 року. За однією з версій, започаткував її німецький теолог Йоганн Гінріх Віхерн, який свого часу облаштував затишний притулок для покинутих дітей. Підопічні Йоганна […]

Деталі

Святкові будні

«Актуальні комунікаційні стратегії та практики діяльності музеїв у сучасних умовах» – тема семінару для директорів, зберігачів фондів та наукових співробітників музеїв ТГ Хмельниччини, що провели науковці методичного музейного центру, яким є Хмельницький обласний краєзнавчий музей.  Спікерами з важливих актуальних питань за кураторства директора, заслуженого працівника культури України Олени Брицької щодо покращення музейної комунікації на прикладі […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу