Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Загадковий текст Сходу

Загадковий текст Сходу
icon:arrow-back

Зустрічі випадковими не бувають. Чи не так? А приховані історії тим більше. Кожна загадка просто чекає свого часу… Наш допис із рубрики «Предмет в музеї – музей в предметі» стосується східного щита XVI ст., який потрапив до музейних фондів у другій половині ХХ ст. з Львівського державного історичного музею, на жаль, без належної атрибутації. Науковці різних напрямків намагалися прочитати написи на предметі, але так і по сьогодні повністю не вдалося зрозуміти загадковий текст мусульманського Сходу.

Нещодавно до Хмельницького обласного краєзнавчого музею завітав відомий український сходознавець, дослідник, перекладач, голова правління ГО «Українська ініціатива» Юрій Анатолійович Косенко, який охоче долучився до наших давніх наукових пошуків у дослідженні складних орнаментальних східних написів.

Науковці музею мають надію, що співпраця з Юрієм Анатолійовичем приведе до довгоочікуваного успіху. Але про це все вже у новому дописі. Слідкуйте за музейними новинами у соцмережах.

Подібні новини

Нові плани – нова допомога

Чергова методична допомога від Хмельницького обласного краєзнавчого музею. Цього разу – на прохання колег з Волочиського історико-етнографічного музею. Обговорено перспективи його розвитку та концепція майбутньої експозиції, надані рекомендації щодо збереження предметів. Співпраця та допомога триватимуть. Будьте впевнені, якщо за справу беруться фахівці нашого музею, оновленій експозиції – бути!

Деталі

«Патенти» живої природи: корисна модель «Гелікоптер»

Жива природа ‒ геніальний конструктор, інженер, технолог, великий зодчий і будівельник. Мільйони років вона відпрацьовувала і вдосконалювала свої творіння. Чого тільки немає в її «патентному бюро»! Людина ж протягом своєї історії вчилася у природи, копіювала її «винаходи». Творці найскладніших пристроїв запозичили ідеї конструювання саме у живих аналогів ‒ рослин і тварин. Розповімо про деяких комах, […]

Деталі

«Проскурів на старих поштівках. Колись казначейство – нині бібліотека»

Якщо уважно придивитися до будівлі, в якій розміщується Хмельницька обласна наукова бібліотека, то можна помітити, що її основу складає старий одноповерховий будинок із заокругленими високими вікнами. Споруджений наприкінці ХІХ ст. для потреб Проскурівського повітового казначейства, він мав міцні стіни та рельєфний цегляний декор. У II пол. ХХ ст. будівлю докорінно змінили – добудували другий поверх […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу