Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–17:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

З Днем Української Державності!

З Днем Української Державності!
icon:arrow-back

Державність – устрій усього матеріального і духовного буття цілого народу, своєрідний фундамент, коріння держави, основою чого є історична спадщина минулих років.

Як зазначив видатний історик Михайло Грушевський, “завдяки історичній пам’яті людина стає особистістю, народ нацією, країна державою”.

Місцем діяльності великих державників минулого та центром ключових подій у процесі побудови української державності була саме Хмельниччина.

Зокрема, більшість головних подій Української революції 1917-1921 р.р. відбувались у нашому краї і пов’язані з діяльністю Грушевського, Скоропадського, Петлюри, Петрушевича, Коновальця та багатьох інших українських діячів. Міста  Проскурів, Старокостянтинів, Чорний Острів на певний час були місцем перебування уряду УНР, а Кам’янець-Подільський понад півроку виконував функції столиці. До історії України міцно увійшло таке поняття, як «Кам’янецька доба УНР». Безліч політичних і державних подій, напружена робота уряду, становлення українського університету, друк українських грошей, видання української преси та книг, формування нових підрозділів Армії УНР – все це відбувалось з надзвичайною швидкістю у Кам’янці-Подільському, який на певний час став єдиним державницьким центром УНР.

Або згадаємо історію Проскурова (нині – Хмельницький) у 1919-1920 р.р. Звичайний повітовий центр на той час перебував у центрі державотворчих та військово-політичних подій у процесі боротьби за створення незалежної УНР, був ключовим стратегічним пунктом молодої держави: у місті тричі перебував Уряд УНР; відбулося останнє засідання Директорії в її повному складі; деякій час знаходились головні військові сили УНР, зокрема підрозділи Січових стрільців, Запорізького корпусу, частини Української Галицької Армії…

Отож, цей короткий екскурс у минуле доводить, що наш край завжди був у центрі подій українського державотворення. А події сьогодення, сучасні герої ще більше доводять цю тезу.

Подібні новини

Острівці забутої історії: «народження» калош

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ знайомить Вас з новою рубрикою «ОСТРІВЦІ ЗАБУТОЇ ІСТОРІЇ» та «запрошує» всіх на День народження гумових калош!  Між іншим, існує дві версії їх походження. Згідно першої – калоші з’явилися в Англії ще у ХІХ ст., на їх створення «надихнули» часті дощі. Отож, англійці, аби продовжити «життя» своєму взуттю, поверх нього одягали захисні […]

Деталі

Хто такий сніговик ?

Сьогоднішня історія про одну з улюблених зимових забав – ліплення сніговика, який став традиційним символом зимових свят не тільки в Україні, а й у різних куточках світу. А звідки ж взявся сніговик? І як правильно – сніговик чи снігова баба? Отже, декілька фактів про цього популярного зимового персонажа. Історики та дослідники народної творчості не можуть […]

Деталі

НАЙПЕРШІ, НАЙБІЛЬШІ, ЄДИНІ

Перша у світі регулярна міжнародна поштова авіалінія була встановлена з Відня до Києва через Краків та Проскурів. Діяла лінія у березні-листопаді 1918 р., протяжність маршруту складала майже 1200 км, а наш Проскурів був ключовим транзитним пунктом. Найбільше у світі та в Україні пам’ятників гетьману Богданові Хмельницькому встановлено у місті Хмельницькому. Всього в Україні понад сто […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу