Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Як красень-лицар став чоловіком-підкаблучником

Як красень-лицар став чоловіком-підкаблучником
icon:arrow-back

У птахів, як і у людей, є сімейне життя. І воно зовсім не безхмарне – зі своїми «підводними» течіями, розборами, сварками. Яскравим прикладом цьому можуть слугувати снігурі.

Самець – червоногрудий красень, обираючи собі майбутню дружину, дуже гарно залицяється: робить перед нею кумедні поклони, при цьому мелодійно посвистує і намагається нагодувати її смаколиками. «Дамам серця» снігурі поступаються в усьому: пропонують найкращу грону з ягодами або гілку з насінням, хоч і не завжди добровільно.

Обраниця, якщо їй до вподоби кавалер, відповідає взаємністю – тріпоче перед ним крилами та розкриває дзьоб, ніби випрошуючи частування.

Джентльмен-снігур навіть не має жодної підозри, в яку «халепу» потрапив, адже снігурихи мають склочний характер і в родинах панує абсолютний матріархат. Загрозливим скрипливим шипінням і широко розкритим дзьобом самка попереджає про можливі проблеми. Самець вважає за краще не сперечатися і поступитися. Холеричні снігурихи все життя тримають флегматичних чоловіків у повному підпорядкуванні.

Можливо, спостереження за подібною поведінкою сварливих самок й спонукало Альфреда Брема, німецького вченого-зоолога, в своїй багатотомній праці «Життя тварин» написати: «У німців слово «снігур» (Gimpel) загальновідоме як лайка для позначення обмеженої людини…».

Та попри все снігурі (самці) здавен цінувались як майстри вокалу, які й ще чудово імітували спів інших пернатих тому їх тримали як співочих пташок вдома в клітках. В багатьох країнах Європи ХІХ ст. існувала практика «навчання снігура співу». Поруч з кліткою молодого «учня» ставили клітку «професіонала». В результаті старанний учень досягав верхівок вокалу, який зберігався все життя. Згодом снігурів зі статусу домашніх улюбленців витіснили більш жваві канарки.

Подібні новини

Цікаве – про собак

Чи маєте Ви домашніх улюбленців? Якщо так, то ми вітаємо Вас з  Всесвітнім днем домашніх тварин! З цієї нагоди ділимося низкою цікавих фактів про одного з них – собаку. Те, що цю тварину було приручено однією з перших, відомо усім. Але чи знаєте Ви, чому собака лякається грози? Виявляється, шум стихії викликає біль у вухах […]

Деталі

Клуб «чомучок» у музеї

Одним із найважливіших напрямків роботи музею є втілення креативних екскурсій залами музею для допитливих та веселих «чомучок». Тим паче для тих, кого цікавить історія, культура, природа Хмельниччини та які охоче відвідують дитячий туристично-краєзнавчий  клуб.

Деталі

Гімн “Хмельниччина”

До річниці вторгнення українські митці та військові створили пісню про Хмельниччину “Хмельниччина” – це домівка, Батьківщина, незламність та могутність. Цей гімн, створений серцями її синів, народжених на Подільщині. Вона для них не просто місце на мапі, а частина душі. Вона прихистила сотні тисяч українців під час початку вторгнення, оберігала та плекала кожного з них. До […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу