Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Як красень-лицар став чоловіком-підкаблучником

Як красень-лицар став чоловіком-підкаблучником
icon:arrow-back

У птахів, як і у людей, є сімейне життя. І воно зовсім не безхмарне – зі своїми «підводними» течіями, розборами, сварками. Яскравим прикладом цьому можуть слугувати снігурі.

Самець – червоногрудий красень, обираючи собі майбутню дружину, дуже гарно залицяється: робить перед нею кумедні поклони, при цьому мелодійно посвистує і намагається нагодувати її смаколиками. «Дамам серця» снігурі поступаються в усьому: пропонують найкращу грону з ягодами або гілку з насінням, хоч і не завжди добровільно.

Обраниця, якщо їй до вподоби кавалер, відповідає взаємністю – тріпоче перед ним крилами та розкриває дзьоб, ніби випрошуючи частування.

Джентльмен-снігур навіть не має жодної підозри, в яку «халепу» потрапив, адже снігурихи мають склочний характер і в родинах панує абсолютний матріархат. Загрозливим скрипливим шипінням і широко розкритим дзьобом самка попереджає про можливі проблеми. Самець вважає за краще не сперечатися і поступитися. Холеричні снігурихи все життя тримають флегматичних чоловіків у повному підпорядкуванні.

Можливо, спостереження за подібною поведінкою сварливих самок й спонукало Альфреда Брема, німецького вченого-зоолога, в своїй багатотомній праці «Життя тварин» написати: «У німців слово «снігур» (Gimpel) загальновідоме як лайка для позначення обмеженої людини…».

Та попри все снігурі (самці) здавен цінувались як майстри вокалу, які й ще чудово імітували спів інших пернатих тому їх тримали як співочих пташок вдома в клітках. В багатьох країнах Європи ХІХ ст. існувала практика «навчання снігура співу». Поруч з кліткою молодого «учня» ставили клітку «професіонала». В результаті старанний учень досягав верхівок вокалу, який зберігався все життя. Згодом снігурів зі статусу домашніх улюбленців витіснили більш жваві канарки.

Подібні новини

Ікона на камені. Продовження

Наш сьогоднішній допис є продовженням інформації про ікону на камені, що зберігається в фондах музею. Тоді ми запрошували охочих долучитися до розслідування щодо карбованого зображення. Після співставлення фактів від наших активних читачів з відомою нам інформацією про даний предмет, виявилося, що ця справа зовсім непроста. Що ж ми тепер знаємо та чим можемо залюбки поділитися? […]

Деталі

“Чудовий та неповторний світ музею. День танцю”

Український танець – запальний та ліричний, нестримний та повільний, полонив усіх та став невід’ємною частиною світової хореографії. Фото: Колекція фарфору ХОКМ; Народний ансамбль танцю “Веселка” ХМБК  

Деталі

«Традиційні страви подолян. Хліб»

Шановні наші поціновувачі, продовжуючи нову «смачну» рубрику «Традиційні страви подолян» від Хмельницького обласного краєзнавчого музею, сьогодні ми розповімо про звичаї та традиції хлібопекарського ремесла, тому що саме хліб займав надважливе місце у харчуванні наших земляків. «Хліб – усьому голова», «Хліб та вода – козацька їда», «Без хліба суха бесіда» – таких прикладів української народної мудрості […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу