Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

«Віртуальні подорожі краєм. Старокостянтинів»

«Віртуальні подорожі краєм. Старокостянтинів»
icon:arrow-back

Нині «ВІРТУАЛЬНІ ПОДОРОЖІ КРАЄМ» від ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ запрошують Вас у містечко-рекордсмен з чи не найдовшою назвою в Україні. Здогадалися, куди прямуємо цього разу? Так, у Старокостянтинів!

Саме тут,  на відстані 41-го кілометра  від Хмельницького, знаходиться одна з архітектурних родзинок Хмельниччини – рештки  замку князів Острозьких.

Виник замок як оборонна споруда ще у 1561 році на місці давньоруського городища Кобудь, яке існувало тут в ХІ столітті. Його будівництвом князь прагнув захистити свої землі від ворогів. Справа у тому, що неподалік Старокостянтинова проходив так званий «чорний шлях», отож, набіги Османської імперії тут були доволі звичним явищем.  Таким чином, у часи, коли на місто нападали, у замку переховувався місцевий люд.

Відомо, що у ХVII столітті замковий комплекс складався аж з 12 будівель та мав п’ять веж.

На жаль, про могутній колись замок нині нагадує небагато. Те, що дійшло до нашого часу – це руїни в’їзних воріт, рештки кам’яних мурів, церква, палацова частина замку і оборонна башта. Та попри все, якщо Ви належите до когорти туристів-любителів старовини,  будете враженими від побаченого!

Подібні новини

18 січня – Всесвітній день сніговика!

Цікаво, що обрана дата – не випадкова! На думку автора ідеї запровадження такого свята – німецького колекціонера, власника понад 3000 екземплярів сніговиків Корнеліуса Гретса, число «18» чи не найбільше нагадує йому сніговика з мітлою! Та  й, коли, врешті, відзначати такий день, як не взимку, коли земля засипана білим пухнастим снігом?! А ще побутує легенда, що […]

Деталі

Ігродень “Великдень у музеї”

А у нас на часі – ігродень «ВЕЛИКДЕНЬ У МУЗЕЇ»! Розповідаємо про найцікавіші звичаї та традиції Великодня та розважаємо малят, цього разу –  «Звичайного Дива», – активними тематичними забавлянками. Традиційно, ділимось найцікавішими моментами нашої зустрічі!

Деталі

«З’їла борщ до кришечки, щоб не боліли кишечки!»

«З’їла борщ до кришечки, щоб не боліли кишечки!», «Який кухар, такий борщ», – любили повторювати у народі. А чи знаєте Ви, що кваліфікація кухаря визначається якістю перших страв? В такому випадку всі українські господарочки – надзвичайно талановиті кухарі, тому що майже кожна має свій рецепт смачного борщу. Сьогодні у нашій рубриці «Традиційні страви подолян» ми […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу