Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–17:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

«Віртуальні подорожі краєм. Сатанів. Частина І»

«Віртуальні подорожі краєм. Сатанів. Частина І»
icon:arrow-back

«ВІРТУАЛЬНІ ПОДОРОЖІ КРАЄМ» від ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ ЗНОВУ з ВАМИ!

Сьогодні ми у містечку Сатанів, що на Городоччині. Перша письмова згадка про це поселення датується 1404 р.

Місцеві мешканці захопливо переповідають таку легенду. Начебто за часів імператора Траяна римська армія після здобуття Дакії дійшла аж до Збруча! І якось втомлене військо під проводом центуріона Тонілія рухалося на північ. Щойно легіонери дісталися місця, де нині розташований Сатанів, полководець звернувся до них: «Sат аn nоn?» («Досить, чи ні?»), на що втомлені вояки одноголосно відповіли: «Sаt! Sаt!» («Досить, досить!») та взялися розкладати свої шатра та намети. Відтак, місце їхнього відпочинку отримало назву «Satannon».

Сьогодні Сатанів знаний на всю країну як бальнеологічний курорт. Та не одними водними «коштовностями» багате поселення – є тут ще й чимало привабливих архітектурних пам’яток!

Передусім – фортеця кін.XV – поч. XVI ст. Споруда побудована феодалами Одровонжами для захисту міста від турецько-татарських набігів. Першому власнику Петру Одровонжу Сатанів дістався у 1431 р.  за військові заслуги перед польською короною від короля Владислава ІІ Ягайла. Оскільки у XVII ст. одна зі спадкоємиць Одровонжа стала дружиною шляхтича Синявського, замок перейшов до роду останнього та належав їм аж до поч. ХХ ст. Свого часу саме Синявські  відбудували замок після його пошкоджень та руйнувань – результат нападу турецького війська на Сатанів у 1676 р. До наших днів дійшли лише руїни замку. Проте, якщо дивитися на сатанівську фортецю з боку Збруча, вона й досі видається неприступною та вражає своєю величчю!

Також нині маємо змогу бачити круглу оборонну вежу, бійниці якої пристосовані не лише для більш пізньої за часом стрільби з вогнепальної зброї, а навіть з луків. Тож, очевидно, що цій архітектурній пам’ятці більше років, аніж першій документальній згадці про саме поселення! Хтозна, можливо, вона входила до іншого ще значно давнішого укріплення?!

 ЦІКАВО? ТОДІ СЛІДКУЙТЕ ЗА НАШИМИ ДОПИСАМИ – ПРОДОВЖЕННЮ БУТИ!

Подібні новини

Cвятковий майстер-клас «Квітковий букет»

Знання – справжня сила, яка допомагає долати труднощі та досягати успіхів. 1 вересня в Україні – День знань, а ще – день осінніх квітів. Хмельницький обласний краєзнавчий музей пропонує святковий майстер-клас «Квітковий букет» у техніці паперопластика. Музей щиро вітає всіх з Днем першого дзвоника.  

Деталі

«Завʼяжу я хустку, зав’яжу»

У народі кажуть, скільки днів взимку, стільки й свят. Зимова пора – насичена святковою атмосферою та наповнена вірою у диво. А у Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї вже другий тиждень поспіль, у найкращих українських традиціях та звичаях, проходять різноманітні науково-мистецькі заходи. Так і сьогодні, 7 грудня, у День української хустки, аби пригадати давні традиції та обряди, […]

Деталі

Острівці забутої історії: «народження» калош

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ знайомить Вас з новою рубрикою «ОСТРІВЦІ ЗАБУТОЇ ІСТОРІЇ» та «запрошує» всіх на День народження гумових калош!  Між іншим, існує дві версії їх походження. Згідно першої – калоші з’явилися в Англії ще у ХІХ ст., на їх створення «надихнули» часті дощі. Отож, англійці, аби продовжити «життя» своєму взуттю, поверх нього одягали захисні […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу