Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

“Віртуальні подорожі краєм. Отроківський замок”

“Віртуальні подорожі краєм. Отроківський замок”
icon:arrow-back

«ВІРТУАЛЬНА ПОДОРОЖ КРАЄМ» від ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ запрошує Вас у с. Отроків Новоушицької ОТГ. Легенду про походження назви села знаходимо у праці «Отроків до кращого життя» Сергія Гандзюка. Вона переповідає, що колись давно повз яр проїжджав пан (прізвище його невідоме), котрий  зненацька почув гамірне дзюрчання джерельної води. Будучи спраглим, він наказав кучеру негайно зупинитися. Спустившись у яр, побачив трьох обірваних, голодних та страшенно зляканих юнаків-отроків. Здивований пан запитав їх, чим вони тут займаються, а ті з сумом відповіли, що змушені були поселитися біля джерела, бо втекли від свого злого господаря. Пан не став лаяти хлопців та дозволив їм оселитися над яром. Отож, саме на честь цих юнаків село отримало свою назву.

Згідно документальних джерел, Отроків був заснований ще у  ХVII столітті, однак найбільшого розквіту поселення досягло вже за часів Ігнація Сцібора-Мархоцького (1755-1827)  та його славнозвісної Миньковецької держави.

Саме в Отрокові розміщувалася одна з чотирьох та найвеличніших його резиденцій – літня.

Цей пишний палац граф звів ще наприкінці ХVIII століття. Виник він на високому пагорбі серед мальовничої природи над річкою Ушиця та був зведений за зразком середньовічного замку. На його території знаходився панський будинок з розкішною бібліотекою, де зберігалися цінні рукописи та стародруки.

Під замком колись існувала ціла система підземних ходів, однак зараз вони, на жаль, засипані землею. Натомість велична споруда разом з баштами, господарськими приміщеннями та форумом частково збереглася до наших днів. Дійшла до сьогодення ще й тріумфальна арка, через яку здійснювався в’їзд до резиденції.

 На території колишнього маєтку відбувається «Фестиваль Отроків», метою якого є не лише принадити та розважити туристів, але й вшанувати пам’ять Ігнація Мархоцького, за зазначенням Й. Роллє, «доброчинного пана, який любив підданих, як власних дітей».

Подібні новини

Чому у пророка Іллі просять дощу?

2 серпня православні християни відзначають День пам’яті пророка Іллі. Пророк Ілля жив при бездуховному царі Ізраїльському Ахаві (IX ст. до н.е.), котрий поклонявся ідолам та змушував до цього народ . Коли безчинство володаря досягло апогею, до Ахави прийшов пророк, аби попередити , що за його безбожність буде покараний весь народ  “закриттям” неба від дощу, а засуха, що почнеться, викличе страшенний голод. […]

Деталі

Роковини Голодомору 1932-1933 років

26 листопада 2022 року Україна вшановує пам’ять жертв Голодоморів. Цьогорічне гасло  –  «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо». До цієї дати Хмельницький обласний краєзнавчий музей підготував та розмістив у приміщенні  Хмельницької обласної ради виставку, присвячену цим трагічним подіям.

Деталі

Родинна креатив-майстерка «В ОЧІКУВАННІ РІЗДВА»

Родинна креатив-майстерка від ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ «В ОЧІКУВАННІ РІЗДВА» – відбулася! Цього разу музейні майстрині ділилися творчим вмінням та заряджали святковим настроєм двох сестричок – Анастасію та Вероніку. Разом з нами дівчатка за допомогою гачка, ниток та бісеру виготовили чудову новорічну прикрасу. А по завершенню майстерки ще й отримали тематичний подарунок. Дякуємо юним леді […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу