Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–17:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

«Віртуальні подорожі краєм. Антоніни»

«Віртуальні подорожі краєм. Антоніни»
icon:arrow-back

«Віртуальні подорожі краєм» від Хмельницького обласного краєзнавчого музею запрошують вас на Красилівщину у селище Антоніни!

Містечко знане, перш за все, завдяки Садибі Сангушків-Потоцьких, котру зводили власники протягом XVIII-XIX століть.

Перша згадка про селище датується 1593 роком. Тоді воно значиться як Голодиківці. Сучасна ж назва має романтичну передісторію. У 1760-х роках Антоніна, сестра власниці села Барбари Сангушко, вийшла заміж за регента коронної канцелярії Ігнація Мальчевського. Отож, Барбара у якості весільного подарунку віддала молодятам у довгострокову оренду Холодьки (інша назва села). Місцевість полюбилася нареченим, тому закохані вирішили оселитися там. Ігнацій звів невеликий палац, навколо якого невдовзі заклав парк. У 1770-му році свою резиденцію закоханий назвав на честь дружини Антоніни. Нову назву місцеві мешканці швидко вподобали і вже незабаром так стали називати й усе поселення. Після смерті Антоніни (наприкінці ХVIII ст.) містечко повернулося у власність Сангушків. Завдяки шлюбним зв’язкам Сангушків з Потоцькими  перейшло у власність останнім. Фактично за господарювання кожного з власників Антонін тут з’являлися все нові і нові споруди. Особливо грандіозну реконструкцію резиденція пережила за останнього власника – Юзефа Потоцького (1862-1922). За час його господарювання до палацу додали флігель, просторий манеж, два парадні в’їзди, ковану огорожу та декілька окремих приміщень для прислуги. На жаль, у 1919 році палац було знищено (нині на його місці розміщене футбольне поле), а саму садибу добряче пошкоджено. Та, незважаючи на це, в Антонінах є на що подивитись, адже чимало будинків Потоцького все ж дійшли до нашого часу. Це вілли для головного адміністратора маєтку, управителя, агронома, ветеринара, конюха тощо. Найбільш вишуканий вигляд має приміщення нинішньої селищної адміністрації, яке за Потоцького слугувало… гаражем!

Також туристам місцеві радять обов’язково відвідати старовинний парк, котрий має статус загальнодержавного значення.

Подібні новини

Родинна креатив-майстерка «В ОЧІКУВАННІ РІЗДВА»

Родинна креатив-майстерка від ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ «В ОЧІКУВАННІ РІЗДВА» – відбулася! Цього разу музейні майстрині ділилися творчим вмінням та заряджали святковим настроєм двох сестричок – Анастасію та Вероніку. Разом з нами дівчатка за допомогою гачка, ниток та бісеру виготовили чудову новорічну прикрасу. А по завершенню майстерки ще й отримали тематичний подарунок. Дякуємо юним леді […]

Деталі

Нові щедрі дарунки

А у нас чудова приємність! Фонди ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ поповнилися новими презентами. Йдеться про іграшки кін.70-х–поч.80-х рр. Їх нам люб’язно подарували хмельничанки Мацібон Тетяна Романівна, Лохвіцька Оксана Сергіївна та Сігінішина Ірина Анатоліївна. Радіємо та сердечно дякуємо дарувальницям за гарний та щедрий сюрприз!

Деталі

Велич свята – Вознесіння Господнє

2 червня православні християни відзначають Вознесіння Господнє. У фондах ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ зберігаються святині, присвячені цій пам’ятній події – ікони «Святковий чин» ХVIII ст. та центральний фрагмент ікони «Складень» ХVIII ст. А що ж це за свято?  Дата Вознесіння Господнього нестала і безпосередньо залежить від дати Великодня – відбувається на 40-й день після Воскресіння […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу