Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

«Відкриваємо та вивчаємо словник разом з музеєм. Глосарій»

«Відкриваємо та вивчаємо словник разом з музеєм. Глосарій»
icon:arrow-back

Глосарій, словниця, а ще збірослов… Хто знає значення даних слів? За науковим виданням 1933 р., це – лексикографічний продукт, який містить впорядкований перелік мовних одиниць.

Отож, про що йде мова?

Чи не кожен з нас у шкільні роки вивчав творчість Максима Рильського та зможе пригадати, напевно, такі рядки з його вірша:

«…Не бійтесь заглядати у словник:
Це пишний яр, а не сумне провалля…»

Так! Саме йому, словнику, присвячений наш допис. Виявляється – це зовсім не нудна книга!!! Серед книжкового багатства словник посідає особливе місце, адже розкриває відомості про духовні цінності народу, відображає мовну культуру, зберігає документознавче свідчення історії.

Далекими «попередниками» словників вважають так звані «глоси». Це – пояснення значення окремих слів на полях тексту в давніх рукописних книгах. Таку традицію пояснювати слова давньоруські книги успадкували від візантійських. Збірники глос – глосарії – були першими нашими найдавнішими словниковими працями.

Сподіваємося, Ви дізналися з нашого допису для себе щось нове.

Відкриваємо та вивчаємо словник разом з музеєм.

Подібні новини

Зустріч з колегами

Початок весни для співробітників ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ ознаменувався жвавим спілкуванням у своїх стінах з колегами Хмельницької обласної універсальної наукової бібліотеки. Гарна тепла зустріч виявилася взаємоцікавою  і корисною та не залишила нікого байдужим. Вдячні колегам за візит! Продовжуємо тісну та активну  співпрацю!

Деталі

Перша аптека Проскурова

Старовинний будинок на Проскурівській, 13 – справжня окраса центральної вулиці Хмельницького – колишнього Проскурова. Відомий він як будинок Людвіга Дєревоєда, де на поч. ХХ ст. діяла найкраща в місті аптека. Отож, на поч. 30-х рр. ХІХ ст. сталась важлива подія у сфері охорони здоров’я міста – відкриття аптеки. Почалось з того, що у 1831 р. […]

Деталі

«Жінки в науці. Тамара Сис-Бистрицька»

Її називають подільською берегинею творчих скарбів народу. Отож, знайомтесь! Тамара Сис-Бистрицька – історик-краєзнавець, фольклорист, етнограф, музеєзнавець, екскурсовод. Люди, яким довелось з нею спілкуватись, згадують, що вона могла годинами розповідати про історичні події, відомих земляків, народні свята, знайомити з захоплюючими легендами рідного краю. Як науковець впродовж десятиліть збирала і зберігала багатий та неоціненний матеріал з історії […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу