Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Великодні ігри

Великодні ігри
icon:arrow-back

Великодні свята період веселощів та розваг, під час яких діти, молодь та навіть дорослі чоловіки й жінки грають у різноманітні ігри з пасхальними крашанками. За повір’ям, хто скуштує більше дев’яти різних крашанок – цілий рік буде щасливим. Пропонуємо вам декілька цікавих пасхальних ігор в які грали наші дідусі та бабусі.

Гра в «навбитки» (цокання) полягає в тому, що один гравець тримає в руках крашанку, носком догори, а другий б’є носком свого яйця. Потім б’є другий по кушці, тобто по протилежному кінці. Чия крашанка розіб’ється з обох кінців, той програв: він віддає свою крашанку тому, хто виграв.

Гра в «навбитки» – своєрідне мистецтво. Треба вміти взяти яйце так, щоб удар прийшовся якраз по центру, де шкаралупу найважче розбити, добре стиснути його в руці, але щоб не роздавити, бити з рівною силою з одного й другого боку – хто б’є по нерухомій крашанці, має більше шансів виграти.

Гра в «катання яєць»
Діти сідають над горбочком півколом і по черзі котять яйця, одне за одним, намагаючись котити так, щоб потрапити своєю крашанкою в крашанку партнера, яка лежить знизу. Правило чия залишилася ціла, той виграв й забирає собі биту.

Гра «Чиє яйце довше крутиться»
За командою, гравці одночасно розкручують свої крашанки. Той, у кого вона крутиться найдовше – переможець.

Гра «Відгадай навпомацки»
Дитина бере писанку в одну руку, а крашанку в іншу і ховає руки за спину. Звертається до другої: «Вгадай, в якій руці писанка, а в якій – крашанка». Хто вгадав, забирає яйця, а як не вгадав – свої віддає.

Гра «Крашанка у шапці»
Кладуть кілька шапок, під одну з них – крашанку. Хто відгадає, під якою з шапок є крашанка – виграв, а не відгадає – програв.

Гра « Знайти із зав’язаними очима»
Кладуть крашанку на землю. За десять кроків від неї стоїть один з тих, хто хоче виграти яйце. Йому зав’язують очі хусткою. У такому стані він відміряє десять кроків, розв’язує очі і має дістати до яйця, не сходячи з місця. Якщо дістане – виграв.

Подібні новини

Музейний березень

Активний березень від ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ залишився позаду – час підсумків! Минулого місяця ми презентували виставку робіт студентів ХНУ «НА ХВИЛЯХ ТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА», провели «ШЕВЧЕНКІАНУ у ПРОСКУРОВІ» до 210-ї річниці Кобзаря для школярів ліцею №15; відзначили ДЕНЬ ДОБРОВОЛЬЦЯ з пацієнтами Хмельницької міської дитячої лікарні; організували та провели музейний майданчик співпраці з педагогічним та батьківським […]

Деталі

Найбільше Богданів у Хмельницькому

Понад ста пам’ятників гетьману Богданові Хмельницькому встановлено в багатьох містах і селах України. Особисту першість тримає наш обласний центр. У Хмельницькому нині нараховується найбільше в Україні (зрозуміло й у світі) пам’ятників гетьману – одразу п’ять. В усіх інших населених пунктах, як правило, по одному монументу; лише у Києві, Жовтих Водах та Кривому Розі – по […]

Деталі

Традиція віковічна – традиція невмируща

15 серпня (за старим стилем) у Миньковецькій державі, що існувала на Поділлі наприкінці ХVIII-поч. ХІХ ст. в межах екс-Дунаєвецького та екс-Новоушицького районів, відзначали свято обжинків. Для глави Миньковецького Ключа Ігнатія Мархоцького (графа Редукса, дідича) воно мало настільки велике значення, що він  щорічне його проведення навіть назвав обов’язковою умовою в заповіті спадкоємцям! Цікавий та нетрадиційний спосіб […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу