Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Велич свята – Вознесіння Господнє

Велич свята – Вознесіння Господнє
icon:arrow-back

2 червня православні християни відзначають Вознесіння Господнє. У фондах ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ зберігаються святині, присвячені цій пам’ятній події – ікони «Святковий чин» ХVIII ст. та центральний фрагмент ікони «Складень» ХVIII ст.

Ікона "Святковий чин", XVIII ст.Фрагмент ікони "Святковий чин"

Ікона складень (центральний фрагмент), XVIII ст.Фрагмент ікони складня

А що ж це за свято?

 Дата Вознесіння Господнього нестала і безпосередньо залежить від дати Великодня – відбувається на 40-й день після Воскресіння Христа.

Чому ж на сороковий? Така цифра фігурує у багатьох місцях Святого Письма. Так, немовлят для подання в Храм до Господа за Законом Мойсея батьки приносили на 40-й день. Сорок днів і сорок ночей Бог виливав на землю дощ у час, коли Ной перебував у ковчезі. Врешті, сорок днів і сорок ночей Мойсей знаходився на горі і, голодуючи в ім’я Господа,  написав на таблицях слова Заповіту… Число «сорок» згадується в Святому Письмі аж 150 разів (!!!) та, ймовірно, символізує подорож людини по руслу життя до її витоку –  істини, якою і є Бог!

 Подія Вознесіння відбулася неподалік Єлеонської (Оливкової) гори – улюбленого місця  Ісуса Христа. Знаходиться гора неподалік Єрусалиму та є відкритою для паломництва.

Цікаво, що над місцем Вознесіння Господнього сьогодні знаходиться невеликий храм, який називають «Стопкою» – на честь сліду стопи Христа, залишеного на скелі. А на схилах Єлеонської гори стоїть церква «Отче Наш», всередині якої багатьма мовами світу написана дана молитва.

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ СЕРДЕЧНО ВІТАЄ ЗІ СВЯТОМ! МИРУ та БОЖОГО БЛАГОСЛОВЕННЯ У НАШИХ ДУШАХ, СЕРЦЯХ, ДОМІВКАХ ТА КРАЇНІ!

Подібні новини

Часоміри, дзиґари, циґелики…

Одна пора року змінює іншу… день змінює ніч… Це пливе час, рухаючись постійно, розмірно, ніколи не зупиняючись. Змагатися з ним неможливо, а ось вимірювати його – так. Цікаві часоміри, дзиґари, дзиґарики, циґелики, годинники минулого Вашій увазі…

Деталі

Світла пам’ять художнику-захиснику Андрію Тимчишину

Рік тому ми дуже раділи, коли Андрій Томчишин (творче псевдо – А.Том) – автор багатьох стінописів у Хмельницькому, викладач Хмельницької гуманітарно-педагогічній академії та дитячої школи образотворчого мистецтва, – під час короткої відпустки з фронту подарував нашому музею свою роботу – триптих під назвою «Сліпий дощ» із серії «Вода-Земля-Вогонь-Повітря», а днями стало відомо, що талановитий художник […]

Деталі

Стежками двох революцій

Зустрічі науковців Хмельницького обласного краєзнавчого музею з підопічними центру реабілітації «Родинний затишок» давно набули традиційного характеру. Нинішній захід був присвячений Дню гідності та свободи. Вихованці «Родинного затишку» не лише послухали бесіду «Стежками двох революцій», але й долучилися до захоплюючої музейної майстерки «Пташка миру». Дякуємо «Родинному затишку» за активність та гостинність! До наступних зустрічей!

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу