Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Велич свята – Вознесіння Господнє

Велич свята – Вознесіння Господнє
icon:arrow-back

2 червня православні християни відзначають Вознесіння Господнє. У фондах ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ зберігаються святині, присвячені цій пам’ятній події – ікони «Святковий чин» ХVIII ст. та центральний фрагмент ікони «Складень» ХVIII ст.

Ікона "Святковий чин", XVIII ст.Фрагмент ікони "Святковий чин"

Ікона складень (центральний фрагмент), XVIII ст.Фрагмент ікони складня

А що ж це за свято?

 Дата Вознесіння Господнього нестала і безпосередньо залежить від дати Великодня – відбувається на 40-й день після Воскресіння Христа.

Чому ж на сороковий? Така цифра фігурує у багатьох місцях Святого Письма. Так, немовлят для подання в Храм до Господа за Законом Мойсея батьки приносили на 40-й день. Сорок днів і сорок ночей Бог виливав на землю дощ у час, коли Ной перебував у ковчезі. Врешті, сорок днів і сорок ночей Мойсей знаходився на горі і, голодуючи в ім’я Господа,  написав на таблицях слова Заповіту… Число «сорок» згадується в Святому Письмі аж 150 разів (!!!) та, ймовірно, символізує подорож людини по руслу життя до її витоку –  істини, якою і є Бог!

 Подія Вознесіння відбулася неподалік Єлеонської (Оливкової) гори – улюбленого місця  Ісуса Христа. Знаходиться гора неподалік Єрусалиму та є відкритою для паломництва.

Цікаво, що над місцем Вознесіння Господнього сьогодні знаходиться невеликий храм, який називають «Стопкою» – на честь сліду стопи Христа, залишеного на скелі. А на схилах Єлеонської гори стоїть церква «Отче Наш», всередині якої багатьма мовами світу написана дана молитва.

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ СЕРДЕЧНО ВІТАЄ ЗІ СВЯТОМ! МИРУ та БОЖОГО БЛАГОСЛОВЕННЯ У НАШИХ ДУШАХ, СЕРЦЯХ, ДОМІВКАХ ТА КРАЇНІ!

Подібні новини

ЧИ ЗНАЛИ ВИ… ЛІНГВІСТИЧНА ІСТОРІЯ

Чи знали Ви, що цитата «гроші не пахнуть» (лат. «Pecunia non olet»), яка міцно вкоренилася у нас як фразеологізм, належить давньоримському імператору Веспасіану, який жив у I ст. н. е.? А історія така. Якось Веспасіан з метою збільшення прибутку наклав податок на громадські туалети. Тита, сина імператора, нововведення батька неабияк засмутило і він звернувся до […]

Деталі

Ювілей Григорія Сковороди

Цей  рік на державному рівні відзначений  300 літтям від народження  видатного українського просвітителя-гуманіста, філософа та поета Григорія Савича Сковороди. 24 листопада науковці Хмельницького обласного краєзнавчого  музею стали  учасниками Всеукраїнської  наукової конференції  “Феномен Григорія Сковороди і сучасність”, яку зініціював  Хмельницький інститут соціальних технологій  “Україна”. Доповіді досвідчених дослідників та молодих вчених  про життя і діяльнісь Г.Сковороди  набули […]

Деталі

ШОЛОМ ОКУПАНТА – ПОДАРУНОК ВІД НЕБАЙДУЖИХ ХМЕЛЬНИЧАН

Артефакт російсько-української війни – шолом окупанта – передали у фонди музею відвідувачі. З розповіді молодих людей, дістався він їм за результатами аукціону. Дякуємо Аллі Лавренюк та Вадиму Юхимцю за дарунок!

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу