Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–17:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Україна космічна

Україна космічна
icon:arrow-back

Сьогодні людство відзначає Всесвітній день авіації і космонавтики та Міжнародний день польоту людини в космос, а крім того, Україна віншує працівників ракетно-космічної галузі, День яких започатковано в березні 1997 р.

Першим українським космонавтом став Леонід Каденюк, який здійснив свій політ у космос 19 листопада 1997 р.

Непілотована ж космонавтика нашої країни значно розвиненіша, адже Україна зарекомендувала себе як космічна держава на самих її витоках. Чимало науковців, що значною мірою вплинули на розвиток вивчення космосу, мають українське коріння – Сергій Корольов, Юрій Кондратюк, Володимир Челомей, Михайло Яримович, Ігор Богачевський та багато інших. Саме їхні ідеї й дослідження відіграли величезну роль у розвитку космічної єри. Українські вчені розвинули ідеї міжпланетних перельотів та брали участь у розробці теорії ракетної техніки та у створенні космічного транспорту. Так, європейська ракета-носій легкого класу «Vega» з українським двигуном успішно стартувала з космодрому Куру у Французькій Гвіані. У світі добре відомі й українські ракети-носії «Зеніт» та «Циклон»; ведеться розробка ракетних комплексів та ракетно-космічних систем, проводяться роботи над проектом постійної бази на поверхні Місяця.

Співробітники музею активно займаються збором предметів з даної тематики і деякі з них представлені Вашій увазі.

Подібні новини

«Патенти» живої природи: корисна модель «Світлодіод»

Жива природа ‒ геніальний конструктор, інженер, технолог, великий зодчий і будівельник. Мільйони років вона відпрацьовувала і вдосконалювала свої творіння. Чого тільки немає в її «патентному бюро»! Людина ж протягом своєї історії вчилася у природи, копіювала її «винаходи». Творці найскладніших пристроїв запозичили ідеї конструювання саме у живих аналогів ‒ рослин і тварин. Розповімо про деяких комах, […]

Деталі

Навчаємось та креативимо разом!

Тиждень творчості та інноваційної діяльності від ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ позаду, однак наші пропозиції надалі залишаються актуальними! Навчаємось та креативимо разом! Досліджуємо природу краю у минулому та вивчаємо первоцвіти, як з учнями НВК №7,  знайомимось з тваринами Поділля, як з вихованцями ЗДО №55 та  фантазуємо, як  Марійка – одна з учасниць музейного проекту «ВЕСНЯНА ПОСМІШКА»!

Деталі

«Казкові квіти Самчиків»

Самчиківський розпис – візитівка Хмельниччини. З липня 2019 р. він ще й включений до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. Оригінальний рослинний зубчастий орнамент був відроджений у 60-х рр. ХХ ст. завдяки зусиллям українського етнографа Олександра Пажимського та його послідовників. Сьогодні долучитися та насолодитися цим неймовірно прекрасним мистецтвом вдалося й нам, науковцям Хмельницького обласного […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу