Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Знайома незнайомка

Знайома незнайомка
icon:arrow-back

Пригадайте, хто з живих істот має багато ніг? Звісно ж,  сороконіжка, яку ще називають стоногою. То скільки ж насправді у неї ніг – сорок чи сто? А, може, ще більше? Зазвичай, від 8 до 91 пари, а найчастіше – 30. Виростають кінцівки поступово – по мірі зростання й линьки стоноги. І це – ще не все!  Деякі види самок мають трохи більшу кількість ніг в порівнянні з самцями!

Але ж чому нашій героїні «подарували» такі «імена»? Виявляється, озвученими вище назвами нарекли її ще у прадавні часи, коли числа «сорок» чи «сто» означали не конкретне, а, радше, невизначене число, тобто велику кількість будь-чого.

 Часто ці невеликі членистоногі ( довжиною до 10 см) поселяються у ванних кімнатах – їм подобаються вологі й погано провітрювані приміщення. Таке сусідство багатьох людей лякає. Та – дарма! По-перше, ці істоти не їдять людську їжу, не гризуть меблі та й у масовій кількості не розмножуються. По-друге, стонога – наша помічниця, адже вона полює на домашніх шкідників:  клопів, тарганів, бліх тощо. У цьому їй відмінно допомагає перша пара кінцівок, котра утворює своєрідні ногощелепи, пристосовані до хапання потенційної жертви. Схопивши здобич, сороконіжка впорскує в її тіло отруту, яка викликає миттєвий та гострий біль, схожий на укус оси. А по-третє, оскільки це нічна істота, ваша зустріч з нею малоймовірна. Якщо ж ви  все-таки натрапили на неї, голими руками чіпати її не слід, адже з боків тулуба знаходяться залози, що поширюють отруту, яка викликає на шкірі пухирі.

Подібні новини

Виставковий проєкт «Музейне дерево епох»

Спеціально до Дня музеїв! Оригінальний стартап від Хмельницького обласного краєзнавчого музею – «Музейне дерево епох»! Унікальний виставковий проєкт, що увібрав в себе та демонструє предмети різних історичних періодів, символізує розвиток, єдність й родовід нашої нації! Скористайтеся нагодою відвідати виставку у Хмельницькому академічному обласному театрі ляльок!

Деталі

«Віртуальні подорожі краєм. Старокостянтинів»

Нині «ВІРТУАЛЬНІ ПОДОРОЖІ КРАЄМ» від ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ запрошують Вас у містечко-рекордсмен з чи не найдовшою назвою в Україні. Здогадалися, куди прямуємо цього разу? Так, у Старокостянтинів! Саме тут,  на відстані 41-го кілометра  від Хмельницького, знаходиться одна з архітектурних родзинок Хмельниччини – рештки  замку князів Острозьких. Виник замок як оборонна споруда ще у 1561 […]

Деталі

«Проскурів на старих поштівках. Костьол Святої Анни»

Поціновувачі старовини Проскурова високо оцінюють дві поштівки понад сторічної давнини з видами проскурівського костьолу Святої Анни. Перша з них зафіксувала старий костьол ХІХ ст., а друга – зображення нового, який був збудований на місці старого на початку ХХ ст. неподалік від теперішнього головного входу в центральний міський парк ім. Чекмана. На жаль, нині цього величного […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу