Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

«Злато та срібло землі Болохівської. Продовження»

«Злато та срібло землі Болохівської. Продовження»
icon:arrow-back

На місці овіяного легендами урочища Город Богів (с. Городище Деражнянського  р-ну) у складі скарбу жіночих прикрас були знайдені срібні колти та рясна.

Рясна (з давньоруської «ръасни») – це спаяні між собою порожні металеві циліндрики, які звисали від виска до шиї та закінчувалися колтами. Призначення рясен пов’язане з віруванням слов’ян у силу дощу. Колти (з давньоруської «кълътъки») –дископодібні підвіски. Зовнішня масивність скроневих підвісок-колтів до очілля – оманлива, оскільки вони є порожніми. В середину цього виробу жінки вкладали шматочки запашного ладану або просочені ароматичними маслами клаптики тканини. Краї одних наших колтів прикрашені обниззю – облямівкою з порожнистих кульок (імітація перлів), інших же – ажурною каймою скані. На лицьовому боці підвісок видно візерунок з використанням черні, де вже добре простежуються християнські традиції, але водночас ще досить міцно зберігаються й язичницькі: тут і хрест чотириконечний, і «кучеряве» дерево як символ кругообігу життя, і роги тура з рослинним орнаментом.

Пізнаваймо таємниці давньоруських прикрас разом! Слідкуйте на нашими повідомленнями!

Подібні новини

День залізничника України

  4 листопада відзначають своє професійне свято залізничники України. Перші залізничні гілки простягнулися країною на заході від Львова до Перемишля (1861) та на півдні – від Одеси до Балти (1865). Цікаво, що потяг Перемишль–Львів у сучасному розумінні мав статус міжнародного та з’єднував Відень, Краків, Перемишль і Львів. У 1870 році й в історії Проскурова відбулася […]

Деталі

“Дивовижні споруди Хмельниччини. Два кам’янецьких мости”

У багатьох країнах світу наших туристів дивують надзвичайними спорудами, наголошуючи про їх винятковість. Однак навіщо їхати так далеко, якщо у нашій області теж є унікальні рукотворні об’єкти, що можуть вразити як українців, так і багатьох гостей з-за кордону. Два кам’янецьких мости Найдивовижніша споруда – замковий міст у Кам’янці-Подільському. По-перше, за даними археологічних та історичних досліджень […]

Деталі

Часоміри, дзиґари, циґелики…

Одна пора року змінює іншу… день змінює ніч… Це пливе час, рухаючись постійно, розмірно, ніколи не зупиняючись. Змагатися з ним неможливо, а ось вимірювати його – так. Цікаві часоміри, дзиґари, дзиґарики, циґелики, годинники минулого Вашій увазі…

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу