Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Жіноча «зброя», або чи варто «виляти» хвостом, якщо він… не пухнастий?

Жіноча «зброя», або чи варто «виляти» хвостом,  якщо він… не пухнастий?
icon:arrow-back

Хмельницький обласний краєзнавчий музей розпочинає серію «підглядачок» «Живуть же..!» про звичайне життя тварин у незвичайному ракурсі.

Хвіст білки – одна з головних частин її тіла, яка виконує чимало необхідних життєвих функцій. Насамперед, у хвості зосереджена частина хребетного стовпа з м’язами, зв’язками та кровоносними судинами. Регулюючи приплив крові до хвоста, тварина в спеку охолоджується, а в холод зігрівається.

Хвіст-парасолька. Деякі види земляних тропічних білок ховаються в тіні власного хвоста від спекотного сонця. Хвіст-кермо. Завдяки йому білка здійснює стрибки у довжину до 15 метрів. Хвіст-парашут. При випадковому падінні з висоти тварина залишається живою та неушкодженою. Хвіст-балансир та противага. Він допомагає швидко бігати по верхівках дерев та впевнено сидіти на гілках. Хвіст-«ковдра», тепла і затишна. Ним можна обгорнутися в холодні ночі. Хвіст – засіб спілкування. Характер виляння хвостом «розповість» про настрій та емоційний стан гризуна.

Крім того, хвіст для білок-самок – своєрідний атрибут краси (як й у жінок довге волосся), можна сказати, «жіноча зброя», адже самці приділяють набагато більше уваги саме володаркам пишних хвостів. У пухнастому хвості й полягає секрет білячого «жіночого успіху».

Та, виявляється, хвіст може зіграти і рокову роль у житті тварини. Наприклад, при доланні водних перепонів головне тримати його «пістолетом» ‒ над поверхнею води, інакше мокрий хвіст затягне бідолаху на дно як якір.

Отож, свій хвіст білка повинна берегти як «зіницю ока». Без нього вона просто не виживе.

Подібні новини

“Віртуальні подорожі краєм”. Державний історико-культурний заповідник «Самчики»

Погожими осінніми днями ми запрошуємо Вас до мандрів голубоокою Волинню. У селі Самчики Старокостянтинівської ОТГ зберігся унікальний палацо-парковий ансамбль кінця XIX ст. – один з найкращих творів архітектури та садово-паркового мистецтва періоду зрілого класицизму в Україні. Ампірний архітектурний ансамбль з Блакитною (Круглою), Римською, Великою, Спочивальною та Японською залами був розбудований на початку XIX ст. гайсинським […]

Деталі

Всесвітній День туризму

До Всесвітнього Дня туризму науковці музею провели цикл тематичних екскурсій та воркшопів для студентів 1 курсу Хмельницького університету управління та права ім. Л.Юзькова  за спеціальністю туризм. Майбутні фахівці туристичної галузі дізнавалися ази планування пішохідних екскурсій містом Хмельницький. З якого місця варто починати ? А які ж локації стануть акцентом у маршруті? Що ж прагнуть чути […]

Деталі

До Дня Української Державності

Нехай ніхто не половинить Твоїх земель, не розтина, Бо ти єдина, Україно, Бо ти на всіх у нас одна. (Дмитро Чередниченко) Цьогоріч вперше 28 липня Україна відзначає День Української Державності. Цей епохальний минулорічний Указ Президента  допоможе  утвердженню спадкоємності українського державотворення, захисту національних інтересів України, збереженню історичної справедливості. Державність – це устрій усього матеріального і духовного буття цілого народу. Державність є своєрідним фундаментом, корінням […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу