Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: зачинено +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Жіноча «зброя», або чи варто «виляти» хвостом, якщо він… не пухнастий?

Жіноча «зброя», або чи варто «виляти» хвостом,  якщо він… не пухнастий?
icon:arrow-back

Хмельницький обласний краєзнавчий музей розпочинає серію «підглядачок» «Живуть же..!» про звичайне життя тварин у незвичайному ракурсі.

Хвіст білки – одна з головних частин її тіла, яка виконує чимало необхідних життєвих функцій. Насамперед, у хвості зосереджена частина хребетного стовпа з м’язами, зв’язками та кровоносними судинами. Регулюючи приплив крові до хвоста, тварина в спеку охолоджується, а в холод зігрівається.

Хвіст-парасолька. Деякі види земляних тропічних білок ховаються в тіні власного хвоста від спекотного сонця. Хвіст-кермо. Завдяки йому білка здійснює стрибки у довжину до 15 метрів. Хвіст-парашут. При випадковому падінні з висоти тварина залишається живою та неушкодженою. Хвіст-балансир та противага. Він допомагає швидко бігати по верхівках дерев та впевнено сидіти на гілках. Хвіст-«ковдра», тепла і затишна. Ним можна обгорнутися в холодні ночі. Хвіст – засіб спілкування. Характер виляння хвостом «розповість» про настрій та емоційний стан гризуна.

Крім того, хвіст для білок-самок – своєрідний атрибут краси (як й у жінок довге волосся), можна сказати, «жіноча зброя», адже самці приділяють набагато більше уваги саме володаркам пишних хвостів. У пухнастому хвості й полягає секрет білячого «жіночого успіху».

Та, виявляється, хвіст може зіграти і рокову роль у житті тварини. Наприклад, при доланні водних перепонів головне тримати його «пістолетом» ‒ над поверхнею води, інакше мокрий хвіст затягне бідолаху на дно як якір.

Отож, свій хвіст білка повинна берегти як «зіницю ока». Без нього вона просто не виживе.

Подібні новини

«Проскурів на старих поштівках. Колись казначейство – нині бібліотека»

Якщо уважно придивитися до будівлі, в якій розміщується Хмельницька обласна наукова бібліотека, то можна помітити, що її основу складає старий одноповерховий будинок із заокругленими високими вікнами. Споруджений наприкінці ХІХ ст. для потреб Проскурівського повітового казначейства, він мав міцні стіни та рельєфний цегляний декор. У II пол. ХХ ст. будівлю докорінно змінили – добудували другий поверх […]

Деталі

«Читаємо Шевченка!»

«ЧИТАЄМО ШЕВЧЕНКА!» Літературне рандеву з такою назвою на честь пам’ятних днів відомого діяча було проведено науковцями ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ  для учнів СЗОШ №1. Завдяки фахівцям, школярі знайшли відповіді на безліч запитань, зокрема, що у спадок нам залишив Пророк, яким було його амплуа; коли вперше було видано «Кобзар»; чи був Тарас у нашому місті, скільки […]

Деталі

Загадковий сюжет «Миші хоронять кота»

Музейна збірка – особливий окремий світ, сповнений таємниць! Аби розкрити ще одну, ми пропонуємо долучитися до нового спільного розслідування. Об’єктом слідства є керамічна композиція «Миші хоронять кота». Що маємо в активі: до музейної колекції предмет потрапив у 1974 р.; роком народження є 1937; виготовлювачем зазначено Київську експериментальну майстерню. Що нас цікавить: хто є автор композиції; […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу