У народі кажуть, скільки днів взимку, стільки й свят. Зимова пора – насичена святковою атмосферою та наповнена вірою у диво.
А у Хмельницькому обласному краєзнавчому музеї вже другий тиждень поспіль, у найкращих українських традиціях та звичаях, проходять різноманітні науково-мистецькі заходи.
Так і сьогодні, 7 грудня, у День української хустки, аби пригадати давні традиції та обряди, повʼязані з цим колоритним оберегом, наукові співробітники музею креативили – вивʼязували різними способами барвисті хустки усім учасникам «Години родинних традицій «Завʼяжу я хустку, зав’яжу».
Веселощі та гарний гумор вирували серед усіх присутніх під час святкового дійства.
Запрошуємо усіх бажаючих відкривати для себе з нашою допомогою давні традиції та духовні надбання свого народу!
Подібні новини
Краєзнавче видання «Хмельниччина: минуле, що дивує»
У виданні зібрані краєзнавчі нариси з історії Поділля та Південно-Східної Волині (територія Хмельницької області), більшість яких була свого часу надрукована у пресі, краєзнавчих та наукових виданнях. Розраховане на науковців, краєзнавців, учителів шкіл, студентів, учнів, всіх, хто цікавиться історією Хмельницької області. Формат 20×19,5, 232 с. Ціна 200 грн.
«НА ХВИЛЯХ ТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА»
«НА ХВИЛЯХ ТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА» піднеслися сьогодні учасники та відвідувачі нового мистецько-виставкового спільного проекту від ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ та викладачів і студентів кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького Національного університету. У стінах музею демонструється близько сотні робіт у різних традиційних та нетрадиційних техніках художньої обробки матеріалів. Зокрема йдеться про художнє випилювання, маркетрі, […]
Новорічні гірлянди
Завершуючи цикл новорічних розповідей, логічно згадати ще один невід’ємний елемент святкового декору – ялинкову гірлянду – довгий ланцюжок, що складається з однорідних предметів. Історія виникнення гірлянди пов’язана зі Стародавнім Римом. Римляни прив’язували до дерев стрічки на знак родючості та відродження життя. З того часу гірлянда змінювала свої форми, матеріал та спосіб прикрашання. У ХV- ХVІ […]