Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Лекції

З «нічного клубу» до… Червоної книги

З «нічного клубу» до… Червоної книги
icon:arrow-back

Бражник дубовий
Marumba quercus

Постійний «клієнт» нічного клубу «Night blizzards of Ukraine» ‒ нічний метелик бражник дубовий не вирізняється яскравою зовнішністю – така собі непоказна, пісочно-бежева пампушечка з коричнюватими смугами на крилах. Його «прекрасна половина» крупніша за свого судженого, тому має більш «презентабельний» вигляд. Їхні «діти» ‒ зеленошкірі «рогаті» красунчики з декоративним ясно-жовтим крапково-смугастим «орнаментом».

Метелик – «домосід», який зайвих рухів не робить, тим більш не здійснює далеких міграцій, як деякі члени «клубу». Бражнику комфортно у своєму улюбленому дубовому гаю, де його «дітлахи» досхочу ласують листям дерев. Попри «солідну» комплекцію сам метелик їжу не вживає, оскільки його ротовий апарат редукований. В «далекому дитинстві» (в стадії гусені) він був такою ж ненажерою, як і його «діти», тоді й «наївся» на «кілька» життів наперед – тими запасами і живе.

Здавалось би, що за таких сприятливих умов цей вид міг би заполонити дубові (quercus) ліси світу. Однак невелика плодючість метелика (самка відкладає за життя всього до 100 яєць) та руйнування людиною середовища його існування призвели до скорочення чисельності бражника дубового та занесення до Червоної книги України. Отож, зустріти цього метелика в природі – велика вдача.

Бражник дубовий Marumba quercus

Подібні новини

Мотанка – лялька добра та надії

І в Україні, і далеко за її межами багато хто знає про українські рушники, вишиванки, писанки, а сьогодні поговоримо про ляльку-мотанку. Історія виникнення ляльки сягає прадавніх часів. В Україні дослідники вважають, що перші ляльки з’явилися приблизно 5 тисяч років тому. Один із перших дослідників з даної теми Марко Грушевський використовує термін: «вузлова кукла», вона – […]

Деталі

Музей – скарбниця знань

Оглядову екскурсію музейними залами провела Оксана Мельничук,  завідувач відділу інформації та маркетингу, для здобувачів освіти Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту. У супроводі музейниці студенти знайомилися з історією Хмельницького, етнографічною та археологічною спадщиною краю, розвідували цікаві факти з життя комах. Дякуємо за візит, завжди раді зустрічі!  

Деталі

Чотки – символічні сходи, які ведуть до Неба

«…Перехрестився, чотки взяв… І за Україну молитись Старий чернець пошкандибав» Т. Шевченко «Чернець» Чотки називають символічними сходами, які з молитвою ведуть нас до Неба… Вони допомагають не відволікатися від обміркування думок, проголошенні важливих слів, зосереджуючись на спілкуванні з Творцем. Чотки використовуються у молитовній практиці багатьох релігій – Християнстві, Ісламі, Буддизмі тощо, але у кожній з […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу