Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–17:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

З Днем Української Державності!

З Днем Української Державності!
icon:arrow-back

Державність – устрій усього матеріального і духовного буття цілого народу, своєрідний фундамент, коріння держави, основою чого є історична спадщина минулих років.

Як зазначив видатний історик Михайло Грушевський, “завдяки історичній пам’яті людина стає особистістю, народ нацією, країна державою”.

Місцем діяльності великих державників минулого та центром ключових подій у процесі побудови української державності була саме Хмельниччина.

Зокрема, більшість головних подій Української революції 1917-1921 р.р. відбувались у нашому краї і пов’язані з діяльністю Грушевського, Скоропадського, Петлюри, Петрушевича, Коновальця та багатьох інших українських діячів. Міста  Проскурів, Старокостянтинів, Чорний Острів на певний час були місцем перебування уряду УНР, а Кам’янець-Подільський понад півроку виконував функції столиці. До історії України міцно увійшло таке поняття, як «Кам’янецька доба УНР». Безліч політичних і державних подій, напружена робота уряду, становлення українського університету, друк українських грошей, видання української преси та книг, формування нових підрозділів Армії УНР – все це відбувалось з надзвичайною швидкістю у Кам’янці-Подільському, який на певний час став єдиним державницьким центром УНР.

Або згадаємо історію Проскурова (нині – Хмельницький) у 1919-1920 р.р. Звичайний повітовий центр на той час перебував у центрі державотворчих та військово-політичних подій у процесі боротьби за створення незалежної УНР, був ключовим стратегічним пунктом молодої держави: у місті тричі перебував Уряд УНР; відбулося останнє засідання Директорії в її повному складі; деякій час знаходились головні військові сили УНР, зокрема підрозділи Січових стрільців, Запорізького корпусу, частини Української Галицької Армії…

Отож, цей короткий екскурс у минуле доводить, що наш край завжди був у центрі подій українського державотворення. А події сьогодення, сучасні герої ще більше доводять цю тезу.

Подібні новини

Симфонія зимових свят

Магія різдвяно-новорічних свят триває! Сьогодні святкову феєрію співробітники ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ дарували учням молодших класів ЗОШ №18! На учасників чекали і таємні конверти, і загадкові предмети, і логічні завдання, і Андріївські забави! А  ще, звісно ж, нові знання та чарівні перевтілення! Дякуємо педагогам та учням за дружню та плідну співпрацю! До нових зустрічей!

Деталі

Музей – місце емоційного відновлення!

Попри військові дії, повітряні тривоги ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ продовжує продуктивно та активно працювати, обслуговуючи містян, переміщених осіб, військовослужбовців… Відтак, у неділю ми приймали курсантів Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Б. Хмельницького. Шановним візитерам науковцями із задоволенням  був здійснений екскурсійний огляд музейними залами. Спілкування було невимушеним та взаємокорисним! Важливо, що у важкий та […]

Деталі

Поповнення музейної бібліотеки

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ отримав нове надходження – подарунок від Київського видавництва «К.І.С.» та упорядниці-редакторки видання Ірини П’ядик-Халявки  – десятитомник Антології «Української поезії кінця ХІХ–середини ХХ ст.», що вийшов під егідою Інституту літератури ім.Т.Г.Шевченка НАНУ, Українського державного центру «Малої академії наук», Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору України. Томи (кожен з понад 700 сторінок) вміщують, […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу