Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

З Днем Української Державності!

З Днем Української Державності!
icon:arrow-back

Державність – устрій усього матеріального і духовного буття цілого народу, своєрідний фундамент, коріння держави, основою чого є історична спадщина минулих років.

Як зазначив видатний історик Михайло Грушевський, “завдяки історичній пам’яті людина стає особистістю, народ нацією, країна державою”.

Місцем діяльності великих державників минулого та центром ключових подій у процесі побудови української державності була саме Хмельниччина.

Зокрема, більшість головних подій Української революції 1917-1921 р.р. відбувались у нашому краї і пов’язані з діяльністю Грушевського, Скоропадського, Петлюри, Петрушевича, Коновальця та багатьох інших українських діячів. Міста  Проскурів, Старокостянтинів, Чорний Острів на певний час були місцем перебування уряду УНР, а Кам’янець-Подільський понад півроку виконував функції столиці. До історії України міцно увійшло таке поняття, як «Кам’янецька доба УНР». Безліч політичних і державних подій, напружена робота уряду, становлення українського університету, друк українських грошей, видання української преси та книг, формування нових підрозділів Армії УНР – все це відбувалось з надзвичайною швидкістю у Кам’янці-Подільському, який на певний час став єдиним державницьким центром УНР.

Або згадаємо історію Проскурова (нині – Хмельницький) у 1919-1920 р.р. Звичайний повітовий центр на той час перебував у центрі державотворчих та військово-політичних подій у процесі боротьби за створення незалежної УНР, був ключовим стратегічним пунктом молодої держави: у місті тричі перебував Уряд УНР; відбулося останнє засідання Директорії в її повному складі; деякій час знаходились головні військові сили УНР, зокрема підрозділи Січових стрільців, Запорізького корпусу, частини Української Галицької Армії…

Отож, цей короткий екскурс у минуле доводить, що наш край завжди був у центрі подій українського державотворення. А події сьогодення, сучасні герої ще більше доводять цю тезу.

Подібні новини

«Незвичайні явища природи на Поділлі. Місячне затемнення»

«Аномальна спека», «надмірні опади», «надзвичайно низькі температури» ‒ ці поняття все частіше вживаються для опису сучасних погодних умов. Та чи справді дані явища є такими незвичайними? Наш музей продовжує серію публікацій «Незвичайні явища природи на Поділлі». І сьогодні мова йтиме про місячне затемнення ‒ астрономічне явище, яке полягає в тому, що земному спостерігачу перестає бути […]

Деталі

Під стать англійській королеві

Бражник прозерпіна Proserpinus proserpina Деякі традиції британської королівської родини глибоко пустили коріння не лише в своїй монархії та англомовних країнах, а й надійно закріпилися у царстві… тварин. Насамперед, це стосується звичаю вшановування пам’яті декількох родичів одночасно, надаючи їхні імена новому члену родини. Зазвичай зустрічається потрійне ім’я, як це було, наприклад, у королеви Великобританії Єлизавети ІІ […]

Деталі

«Проскурів на старих поштівках. Колись був банк, а нині – музей»

На поштовій картці початку ХХ ст. – двоповерховий цегляний будинок з високим куполом на розі. Споруда, яку зафіксував фотооб’єктив, добре відома більшості хмельничан – тут з 1986 р. знаходиться обласний художній музей. Приємно, що майже за століття свого існування, зовнішній вигляд будівлі практично не змінився, хоча за цей час тут перебувало чимало господарів: у 1950-х […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу