Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Майстер-класи

Виготовлення народної іграшки – лялька‑мотанка

Виготовлення народної іграшки – лялька-мотанка
icon:arrow-back

Як зробити ляльку-мотанку своїми руками? Процес створення ляльки майстрині називають «кутанням» і це не дивно, адже він дуже схожий на сповивання маленької дитини.

Лялька-мотанка зберегла в собі певні сакральні знання та силу. Такий сувенір, особливо виготовлений власними руками, стане вашим родинним спадком, котрий ввібрав в себе вікові вірування.

Мотанку робили із старого одягу – спідниць, вишитих сорочок членів родини. Створюючи ляльку, майстриня вкладала в неї щирі почуття, робила її з гарним настроєм та чистими думками.

Іноді матеріалом для виготовлення ляльки могли слугувати солома, трава, шкіра, гілки дерев, глина, очерет тощо.

Виготовлення народної іграшки - лялька-мотанкаВиготовлення народної іграшки - лялька-мотанка

Подібні новини

Територія доброти

Позитивні емоції – найкращі ліки! «Смачним» розважально-пізнавально-творчим «коктейлем» з фокусів, нових знань та корисних вмінь пригощали науковці ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ маленьких пацієнтів ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДИТЯЧОЇ ЛІКАРНІ в рамках проекту «Територія доброти»! Дітлахи дізналися історію української народної іграшки, дивувалися хитрим чарівним прийомам фокусів та взяли участь у наших, як завжди, захоплюючих ЗиМоВиХ ХеНд-меЙдАх – «МАГІЧНА […]

Деталі

ZооАсоціації «Місто тварин»

Увага! Увага! Увага! До Міжнародного дня захисту дітей у нас новий креативний проект. Встигніть відвідати ZооАсоціації «Місто тварин» з 1 по 30 червня. Позитивні емоції та гарний настрій гарантуємо! Мешканці нашого Zоо містечка чекають на зустріч за адресою вул. Подільська, 12. 1 червня для дітей вхід безкоштовний!

Деталі

Тож він «липовий» чи все ж таки справжній?

Бражник липовий Mimas tiliae Він – липовий, але справжній. Вона – також. Якщо цю «парочку» побачити разом, стане зрозуміло, хто є хто, адже даний вид бражників має чітко виражений статевий диморфізм. Самець – «підтягнутий» красень з оливково-зеленими крилами. Самка – рудокрила «статна дама», трохи крупніша за «чоловіка». Нащадки: «малюки» (період гусені) – блакитнорогі «єдинороги» з […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу