Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Всеукраїнський конкурс екскурсоводів «Край, в якому я живу»

Всеукраїнський конкурс екскурсоводів «Край, в якому я живу»
icon:arrow-back

Днями у м. Хмельницькому проходив ІІ тур щорічного Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів освіти «Край, в якому я живу», який проводить Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді спільно з Хмельницьким обласним центром краєзнавства, туризму та екологічного виховання учнівської молоді за підтримки та сприяння Департаменту освіти і науки ХОДА.

Для завідувачів відділів Хмельницького обласного краєзнавчого музею історії Ніни Стрижак та інформації та маркетингу Оксани Мельничук (відповідно) стало традиційним запрошення їх в якості експертів та голів журі Всеукраїнського конкурсу у секціях етнографічні музеї та музеї історії населених пунктів.

Цьогоріч 53 юних екскурсоводів з різних регіонів України демонстрували медіа-презентації експозицій за військово-історичним, етнографічним напрямками та з історії населених пунктів. За результатами оцінювання представлених конкурсних матеріалів (заочний етап) та проведених учасниками оглядових екскурсій (очний) членами журі були визначені 26 переможців: І місце –3, ІІ місце – 8, ІІІ місце – 15.

Приємно, що серед переможців – юні хмельничани:

І місце у секції військово-патріотичних музеїв посів Сітніков Артем – екскурсовод зразкового історичного музею «Війна: український вимір», учень 10 класу КЗЗСО «Ліцей № 11»;

ІІ місце у секції етнографічні музеї посіла Чинчик Єлизавета – екскурсовод етнографічного музею «Поділля», учениця КЗЗСО «Ліцей № 14».

Вітаємо переможців конкурсу та дякуємо організаторам за співпрацю.

 

Подібні новини

Знайомство з народною іграшкою

Цікава зустріч вихованців ДНЗ №30 відбулась з завідувачем науково-методичного відділу Хмельницького обласного краєзнавчого музею Наталею Мовчан. Малеча дізналась історію народної іграшки та «познайомилась» зі свищиками, деркачем-тріскунцем, акробатом, лялькою-мотанкою тощо. Дякуємо вихователям та маленьким слухачам за гостинність. До нових зустрічей!

Деталі

«Хіпстерський хвіст»

Бражник скабіозовий Hemaris tityus Кінець весни‒початок літа – романтична пора для метеликів. Вибравшись з тісного зимового кокону, розправивши й обсушивши крила, юний метелик вирушає у першій політ. У цей час лусочки на його крилах майже повністю обсипаються, наприклад, як у бражника жимолостевого, залишаючи прозору поверхню у тонкій бурій облямівці. Першими «народжуються» зазвичай самці. «Хіпстерська» зовнішність […]

Деталі

Мотанка – лялька добра та надії

І в Україні, і далеко за її межами багато хто знає про українські рушники, вишиванки, писанки, а сьогодні поговоримо про ляльку-мотанку. Історія виникнення ляльки сягає прадавніх часів. В Україні дослідники вважають, що перші ляльки з’явилися приблизно 5 тисяч років тому. Один із перших дослідників з даної теми Марко Грушевський використовує термін: «вузлова кукла», вона – […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу