Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

“Віртуальні подорожі краєм. Отроківський замок”

“Віртуальні подорожі краєм. Отроківський замок”
icon:arrow-back

«ВІРТУАЛЬНА ПОДОРОЖ КРАЄМ» від ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ запрошує Вас у с. Отроків Новоушицької ОТГ. Легенду про походження назви села знаходимо у праці «Отроків до кращого життя» Сергія Гандзюка. Вона переповідає, що колись давно повз яр проїжджав пан (прізвище його невідоме), котрий  зненацька почув гамірне дзюрчання джерельної води. Будучи спраглим, він наказав кучеру негайно зупинитися. Спустившись у яр, побачив трьох обірваних, голодних та страшенно зляканих юнаків-отроків. Здивований пан запитав їх, чим вони тут займаються, а ті з сумом відповіли, що змушені були поселитися біля джерела, бо втекли від свого злого господаря. Пан не став лаяти хлопців та дозволив їм оселитися над яром. Отож, саме на честь цих юнаків село отримало свою назву.

Згідно документальних джерел, Отроків був заснований ще у  ХVII столітті, однак найбільшого розквіту поселення досягло вже за часів Ігнація Сцібора-Мархоцького (1755-1827)  та його славнозвісної Миньковецької держави.

Саме в Отрокові розміщувалася одна з чотирьох та найвеличніших його резиденцій – літня.

Цей пишний палац граф звів ще наприкінці ХVIII століття. Виник він на високому пагорбі серед мальовничої природи над річкою Ушиця та був зведений за зразком середньовічного замку. На його території знаходився панський будинок з розкішною бібліотекою, де зберігалися цінні рукописи та стародруки.

Під замком колись існувала ціла система підземних ходів, однак зараз вони, на жаль, засипані землею. Натомість велична споруда разом з баштами, господарськими приміщеннями та форумом частково збереглася до наших днів. Дійшла до сьогодення ще й тріумфальна арка, через яку здійснювався в’їзд до резиденції.

 На території колишнього маєтку відбувається «Фестиваль Отроків», метою якого є не лише принадити та розважити туристів, але й вшанувати пам’ять Ігнація Мархоцького, за зазначенням Й. Роллє, «доброчинного пана, який любив підданих, як власних дітей».

Подібні новини

«Первоцвіти краю в казках та легендах. Зірочки жовті (Gagea lutea)»

«На сонячній галявині мешкав старий, пихатий, самозакоханий кущ. Він вважав себе господарем галявини. Позбутись влади і можливості повелівати долями інших, втратити право вирішувати, кому та як задовго рости на галявині… ось чого найбільше боявся кущ, тому навколо нього майже не було рослин, а якщо й з’являлись зухвальці ‒ кущ знищував їх за допомогою тіні. Тож […]

Деталі

Духовні обереги єднання

Хмельницький обласний краєзнавчий музей до Дня Незалежності України представляє один з серії власноруч створених проектів “Духовні обереги єднання”, який допоможе краще пізнати справжній національний скарб – традиційні вишиті сорочки-обереги, а також предмети побуту Поділля та Південно-Східної Волині з власної колекції. Над відео працювали: Керівник проекту – Олена Брицька Творчий задум –  Марина Горанська, Ніна Стрижак, […]

Деталі

Збереження національної культурної спадщини України

4 жовтня у рамках другого етапу комплексного обстеження предметів Музейного фонду України фахівці Національного науково-дослідного реставраційного центру України спільно з науковцями Хмельницького обласного краєзнавчого музею провели огляд стану музейних предметів та дотримання режимів їх зберігання, зокрема температурно-вологісного, світлового та біологічного. Проведена робота виявилася обопільно корисною та пізнавальною. Дана акція в умовах війни наочно доводить важливість […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу