Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

«Відкриваємо та вивчаємо словник разом з музеєм. Глосарій»

«Відкриваємо та вивчаємо словник разом з музеєм. Глосарій»
icon:arrow-back

Глосарій, словниця, а ще збірослов… Хто знає значення даних слів? За науковим виданням 1933 р., це – лексикографічний продукт, який містить впорядкований перелік мовних одиниць.

Отож, про що йде мова?

Чи не кожен з нас у шкільні роки вивчав творчість Максима Рильського та зможе пригадати, напевно, такі рядки з його вірша:

«…Не бійтесь заглядати у словник:
Це пишний яр, а не сумне провалля…»

Так! Саме йому, словнику, присвячений наш допис. Виявляється – це зовсім не нудна книга!!! Серед книжкового багатства словник посідає особливе місце, адже розкриває відомості про духовні цінності народу, відображає мовну культуру, зберігає документознавче свідчення історії.

Далекими «попередниками» словників вважають так звані «глоси». Це – пояснення значення окремих слів на полях тексту в давніх рукописних книгах. Таку традицію пояснювати слова давньоруські книги успадкували від візантійських. Збірники глос – глосарії – були першими нашими найдавнішими словниковими працями.

Сподіваємося, Ви дізналися з нашого допису для себе щось нове.

Відкриваємо та вивчаємо словник разом з музеєм.

Подібні новини

«Жінки в науці. Зозуля Ніна Олексіївна»

Сьогодні розповідь про науковця, яка, будучи уродженкою Чернігівщини, значну частину життя присвятила дослідженням та популяризації подільського краю. Мова піде про відомого українського етнографа Ніну Олексіївну Зозулю. Народилась Ніна Олексіївна 12 серпня 1947 р. в с. Іваниця на Чернігівщині. У 1972 р. отримала фах викладача історії та суспільствознавства КДУ ім. Т.Г.Шевченка. З серпня 1972 р. почала […]

Деталі

Геній-філософ, що на віки випередив час

Григорій Савич Сковорода народився 3 грудня 1722 року на Полтавщині. Про точну дату народження світ дізнався лише через 200 років. Саме тоді дослідники віднайшли в одному з листів Сковороди згадку про святкування власних уродин. Але це не єдиний втаємничений та цікавий факт про українського філософа-мандрівника… Одним із псевдонімів Сковороди є «Григорій Варсава» (син спокою). Досконало […]

Деталі

Подарунок від воїнів-ветеранів

Ветерани російсько-української війни Віталій Олуйко та Олег Макаренко передали Хмельницькому обласному краєзнавчому музею бойовий прапор 86-го окремого батальйону територіальної оборони ЗСУ – одного з найдосвідченіших бойових підрозділів, в якому служать і воюють хмельничани. На прапорі залишили свої автографи наші воїни, а також зазначений бойовий шлях славного підрозділу.

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу