Великодні свята період веселощів та розваг, під час яких діти, молодь та навіть дорослі чоловіки й жінки грають у різноманітні ігри з пасхальними крашанками. За повір’ям, хто скуштує більше дев’яти різних крашанок – цілий рік буде щасливим. Пропонуємо вам декілька цікавих пасхальних ігор в які грали наші дідусі та бабусі.
Гра в «навбитки» (цокання) полягає в тому, що один гравець тримає в руках крашанку, носком догори, а другий б’є носком свого яйця. Потім б’є другий по кушці, тобто по протилежному кінці. Чия крашанка розіб’ється з обох кінців, той програв: він віддає свою крашанку тому, хто виграв.
Гра в «навбитки» – своєрідне мистецтво. Треба вміти взяти яйце так, щоб удар прийшовся якраз по центру, де шкаралупу найважче розбити, добре стиснути його в руці, але щоб не роздавити, бити з рівною силою з одного й другого боку – хто б’є по нерухомій крашанці, має більше шансів виграти.
Гра в «катання яєць»
Діти сідають над горбочком півколом і по черзі котять яйця, одне за одним, намагаючись котити так, щоб потрапити своєю крашанкою в крашанку партнера, яка лежить знизу. Правило чия залишилася ціла, той виграв й забирає собі биту.
Гра «Чиє яйце довше крутиться»
За командою, гравці одночасно розкручують свої крашанки. Той, у кого вона крутиться найдовше – переможець.
Гра «Відгадай навпомацки»
Дитина бере писанку в одну руку, а крашанку в іншу і ховає руки за спину. Звертається до другої: «Вгадай, в якій руці писанка, а в якій – крашанка». Хто вгадав, забирає яйця, а як не вгадав – свої віддає.
Гра «Крашанка у шапці»
Кладуть кілька шапок, під одну з них – крашанку. Хто відгадає, під якою з шапок є крашанка – виграв, а не відгадає – програв.
Гра « Знайти із зав’язаними очима»
Кладуть крашанку на землю. За десять кроків від неї стоїть один з тих, хто хоче виграти яйце. Йому зав’язують очі хусткою. У такому стані він відміряє десять кроків, розв’язує очі і має дістати до яйця, не сходячи з місця. Якщо дістане – виграв.