Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Велич свята – Вознесіння Господнє

Велич свята – Вознесіння Господнє
icon:arrow-back

2 червня православні християни відзначають Вознесіння Господнє. У фондах ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ зберігаються святині, присвячені цій пам’ятній події – ікони «Святковий чин» ХVIII ст. та центральний фрагмент ікони «Складень» ХVIII ст.

Ікона "Святковий чин", XVIII ст.Фрагмент ікони "Святковий чин"

Ікона складень (центральний фрагмент), XVIII ст.Фрагмент ікони складня

А що ж це за свято?

 Дата Вознесіння Господнього нестала і безпосередньо залежить від дати Великодня – відбувається на 40-й день після Воскресіння Христа.

Чому ж на сороковий? Така цифра фігурує у багатьох місцях Святого Письма. Так, немовлят для подання в Храм до Господа за Законом Мойсея батьки приносили на 40-й день. Сорок днів і сорок ночей Бог виливав на землю дощ у час, коли Ной перебував у ковчезі. Врешті, сорок днів і сорок ночей Мойсей знаходився на горі і, голодуючи в ім’я Господа,  написав на таблицях слова Заповіту… Число «сорок» згадується в Святому Письмі аж 150 разів (!!!) та, ймовірно, символізує подорож людини по руслу життя до її витоку –  істини, якою і є Бог!

 Подія Вознесіння відбулася неподалік Єлеонської (Оливкової) гори – улюбленого місця  Ісуса Христа. Знаходиться гора неподалік Єрусалиму та є відкритою для паломництва.

Цікаво, що над місцем Вознесіння Господнього сьогодні знаходиться невеликий храм, який називають «Стопкою» – на честь сліду стопи Христа, залишеного на скелі. А на схилах Єлеонської гори стоїть церква «Отче Наш», всередині якої багатьма мовами світу написана дана молитва.

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ СЕРДЕЧНО ВІТАЄ ЗІ СВЯТОМ! МИРУ та БОЖОГО БЛАГОСЛОВЕННЯ У НАШИХ ДУШАХ, СЕРЦЯХ, ДОМІВКАХ ТА КРАЇНІ!

Подібні новини

Енциклопедист народного життя

Гімн – пісенний символ нації, за яким світ з перших музичних акордів відразу впізнає країну… 27 січня 1839 р. на хуторі поблизу Борисполя у небагатій дворянській сім’ї народився автор слів Державного Гімну України, енциклопедист народного життя, неперевершений збирач українських духовних скарбів, поет, народознавець Павло Платонович Чубинський. Ким насправді для України була ця особистість? А завдяки […]

Деталі

Музейний проєкт «Ігри нашого дитинства»

«Ні» – хандрі  та ґаджетам, «так» – здоровому способу життя!», – заявили педагоги та школярі ЗОШ №1, приєднавшись до рухливих ініціатив від ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ! Цього разу у позитивному та активному заході «ІГРИ НАШОГО ДИТИНСТВА» взяли участь учні молодших класів, які грали з музейниками добре знайомі забави старшому поколінню: «Резинки», «Класики, «Обруч», «Боулінг» тощо. […]

Деталі

Угода про співпрацю

З метою реалізації науково-просвітницьких програм, популяризації культурної спадщини та розвитку музейної справи 29 лютого 2024 року підписано угоду про творчу співпрацю між Хмельницьким обласним краєзнавчим музеєм та Хмельницьким професійним ліцеєм. Цікавої та плідної взаємодії нашим закладам!

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу