Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–17:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Лекції

«Ульотний» шедевр

«Ульотний» шедевр
icon:arrow-back

Бражник олеандровий
Daphnis nerii

Дивлячись на цього метелика, починаєш здогадуватися, як народжуються шедеври живопису та з’являються різноманітні художні стилі й напрямки. Олеандровий бражник – яскравий приклад геометричного абстракціонізму, ідеальний «натурник» для художника. Його чималі крила прикрашає «мармуровий» 3D візерунок у тонких градаціях від оливкового до зеленого кольорів. Причому, тональність залежить безпосередньо від температури навколишнього середовища, при якій розвивалася лялечка. При відносно низьких її показниках (до +21°С) формується насичений зелений відтінок, а при більш високих (+26°С й вище) ‒ оливково-зелений.

Температура довкілля впливає на все життя комахи. За несприятних умов метелики без «довгих вагань» змінюють місце постійної «прописки» й відправляються на «ПМП» до країн з комфортними умовами проживання: спекотного літа ‒ до прохолодної півночі, а в холодну погоду, навпаки, ‒ до південного сонечка. Важливий фактор у виборі міграційного маршруту ‒ тривалість світлового дня, від якої залежить інкубація яєць. Якщо при зниженні температури до +10°С комахи не встигли «ретируватися», то постає загроза їх загибелі на всіх стадіях розвитку.

Перед вильотом метелики «прогрівають двигун» ‒ інтенсивно махають крилами, щоб зігрітися. Через кілька хвилин старанної роботи їхнє тіло нагрівається до +32-36°С і тільки після цього «льотний апарат» готовий піднятися у повітря й рушити.

Бражник олеандровий Daphnis nerii

Подібні новини

Енциклопедист народного життя

Гімн – пісенний символ нації, за яким світ з перших музичних акордів відразу впізнає країну… 27 січня 1839 р. на хуторі поблизу Борисполя у небагатій дворянській сім’ї народився автор слів Державного Гімну України, енциклопедист народного життя, неперевершений збирач українських духовних скарбів, поет, народознавець Павло Платонович Чубинський. Ким насправді для України була ця особистість? А завдяки […]

Деталі

Ювілей Григорія Сковороди

Цей  рік на державному рівні відзначений  300 літтям від народження  видатного українського просвітителя-гуманіста, філософа та поета Григорія Савича Сковороди. 24 листопада науковці Хмельницького обласного краєзнавчого  музею стали  учасниками Всеукраїнської  наукової конференції  “Феномен Григорія Сковороди і сучасність”, яку зініціював  Хмельницький інститут соціальних технологій  “Україна”. Доповіді досвідчених дослідників та молодих вчених  про життя і діяльнісь Г.Сковороди  набули […]

Деталі

Cвятковий майстер-клас «Квітковий букет»

Знання – справжня сила, яка допомагає долати труднощі та досягати успіхів. 1 вересня в Україні – День знань, а ще – день осінніх квітів. Хмельницький обласний краєзнавчий музей пропонує святковий майстер-клас «Квітковий букет» у техніці паперопластика. Музей щиро вітає всіх з Днем першого дзвоника.  

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу