Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–17:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

«Традиційні страви подолян»

«Традиційні страви подолян»
icon:arrow-back

Продовжуючи рубрику «Традиційні страви подолян» від Хмельницького обласного краєзнавчого музею, сьогодні  познайомимо Вас з деякими дуже цікавими назвами та описами випічки із тіста, які ми віднайшли у праці «Труды этнографическо-статистической экспедиции в западно-русский край. 1873» відомого дослідника, статиста та етнолога П.П. Чубинського.

Паляниці – розводили борошно у теплій воді, чекали, коли воно трохи прокисне, потім додавали ще жменьку борошна та замішували тісто середньої густоти. Випікали на сковороді, яку змащували олією або салом, а також на черені у печі. Інколи в середину паляниць клали ягоди калини, тоді їх називали «калинники».

Книші – тісто замішували таке як на хліб; формували ложкою, яку обмочували в сало або олію. На вигляд вони були схожі на квітку соняшника. Зазвичай готували з пшеничного борошна перед Різдвом.

Перепічки – випікали із тіста, приготовленого на хліб, у вигляді різаних шматочків. Їли з олією, змішаною з часником.

Гречаники – запарювали житнє борошно кип’ятком. Коли остигало, додавали кисле тісто або дріжджі та гречане борошно. Вимішували дуже рідке тісто та випікали у печі.

Стовбці – гречане кисле тісто розкладали по глиняних кухликах, змащених олією, та випікали. Їли з олією.

Млинці – випікали з гречаного борошна. Їли з салом або сметаною, або ж з олією. Найчастіше споживали під час масляної на сніданок і на обід.

Пироги – випікали з кислого тіста – пшеничного або житнього. В середину клали сир, м’ясо, рублену печінку, кашу, рибу, горох, капусту, мак, ягоди та яблука.

Отож, вподобайте сторінку Хмельницького обласного краєзнавчого музею та діліться з нами цікавими давніми назвами та рецептами випічок із борошна.

Подібні новини

«Читаємо Шевченка!»

«ЧИТАЄМО ШЕВЧЕНКА!» Літературне рандеву з такою назвою на честь пам’ятних днів відомого діяча було проведено науковцями ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ  для учнів СЗОШ №1. Завдяки фахівцям, школярі знайшли відповіді на безліч запитань, зокрема, що у спадок нам залишив Пророк, яким було його амплуа; коли вперше було видано «Кобзар»; чи був Тарас у нашому місті, скільки […]

Деталі

«Сердечка любові»

День родини з Хмельницьким обласним краєзнавчим музеєм провели вихованці та педагоги Центру реабілітації «Родинний затишок»! Для підопічних закладу музейниками була проведена цікава бесіда про родинні цінності, важливість взаємопідтримки у сім`ї та захоплюючий майстер-клас по виготовленню «Сердечка любові»! Хмельницький обласний краєзнавчий музей дякує «Родинному затишку» за тісну співпрацю, активність та дружню творчу атмосферу!

Деталі

Зодіакальні сузір’я в порцеляні

Сьогоднішня інформація про красиву, корисну, а іноді й досить дорогу річ, яка бажана в домі кожної модниці. Мова піде про скриньки для прикрас. Протягом багатьох століть скриньки для коштовностей пов’язували з багатством та розкішшю. Під час археологічних розкопок древніх поселень в Єгипті, Римі та Стародавній Греції знаходили шкатулки датовані 3000 р. до н.е. Єгиптяни використовували […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу