Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Справа пахне тютюном

Справа пахне тютюном
icon:arrow-back

Бражник тютюновий
Мanduca sexta

Сьогодні, у Всесвітній день без тютюну, неможливо не згадати про бражника тютюнового ‒ нашого «доброго» помічника у боротьбі зі світовим злом – курінням. Саме завдяки гусені цього метелика неспинно скорочуються плантації люлькового зілля, приносячи чималий збиток тютюновій галузі. Втім, про все по порядку.

Вишуканого гурмана, неперевершеного знавця справжнього смаку тютюнового листя – гусінь тютюнового бражника – крапля нікотину не лише не вбиває, як всім відомого коня, а, навпаки, в багатьох випадках зберігає життя. Механізми захисту в організмі «тютюнозалежного» дозволяють йому не тільки безпечно харчуватися токсичною рослиною, а й виробляти «хімічну зброю» ‒ нікотинову «аромотерапію» ‒ для відлякування ворогів.

«Недоторканість» смердючого шкідника провокує його широке розповсюдження не лише на тютюнових плантаціях. До гастрономічних уподобань входять томати, баклажани, перець, картопля тощо. Щоправда, у боротьбі з тютюновим бражником знайшлись надійні «союзники» ‒ оси-наїзники, які відкладають яйця в тіло гусені метелика. Їхні личинки розвиваються в живій «утробі», живлячись внутрішніми органами «бідолахи».

В якості поживного корму гусінь смакує й домашнім рептиліям. ЇЇ можна придбати у спеціалізованих магазинах у свіжому або консервованому вигляді.

Не в «добрий час» на комаху звернули увагу й вчені. І вже кілька десятиліть поспіль вона не сходить з п’єдесталу першої «топ-моделі», на якій проводять нейробіологічні дослідження. Тож, як кажуть, не всяка реклама на користь.

Бражник тютюновий Manduca sextaБражник тютюновий Manduca sexta

Подібні новини

«Злато і срібло» землі Болохівської

Жіночі прикраси заможніх городянок другої половини ХІІІ ст. запрошують Вас, поціновувачі історії, поринути у загадковий світ унікальних давньоруських виробів. Літописна Болохівська земля… Проіснувавши трохи більше ста років, вона гине у вирі міжусобиць у другій половині ХІІІ ст. Її історія й сьогодні продовжує цікавити як фахівців, так і любителів старовини. В 1970-80-х роках науковцям Хмельницького обласного […]

Деталі

Свято «Всі ми родом з дитинства» – у втіленні!

Яскраве свято, благодійна акція присвячені не лише Дню захисту дітей, а й створені на підтримку ЗСУ, вдалися на славу! І дітлахи та їх матусі із задоволенням долучилися до вуличних розваг “ІГРИ НАШОГО ДИТИНСТВА” та творчих креативів – “БАБУСИНА ЛЯЛЬКА”, “ПОВІТРЯНІ ДИНОЗАВРИКИ” від Хмельницького обласного краєзнавчого музею! Дякуємо обласному академічному театру ляльок за наданий майданчик та усім, хто приєднався до розважальних, творчих, а […]

Деталі

«НА ХВИЛЯХ ТВОРЧОГО  МИСТЕЦТВА»

«НА ХВИЛЯХ ТВОРЧОГО  МИСТЕЦТВА» піднеслися сьогодні учасники та відвідувачі нового мистецько-виставкового спільного проекту від ХМЕЛЬНИЦЬКОГО  ОБЛАСНОГО  КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ та викладачів і студентів кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького Національного університету. У стінах музею демонструється близько сотні робіт у різних традиційних та нетрадиційних техніках художньої обробки матеріалів. Зокрема йдеться про художнє випилювання, маркетрі, […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу