Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–17:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Самі собі косметологи

Самі собі косметологи
icon:arrow-back

Можете, не питаючи у Google, сказати, хто був одним із перших виробників й водночас користувачів пудри? Дійсно,.. чаплі. Спосіб життя цих віртуозних риболовів потребує ретельного догляду й захисту пір’я. Для цього птахи використовують… пудру власного виробництва. Увесь цикл – від виробництва до користування нею – є абсолютно автономним і виглядає наступним чином. Перш, ніж вирушити на риболовлю, чаплі дзьобом ворушать тонке, ламке пір’я на грудях, попереку або внутрішній поверхні бедер, так званих  пудреток. В результаті вони отримують… пудру, якою ретельно покривають поверхню своїх крил. Під час пошуку та лову їжі бруд, слиз, риб’яча луска та вода, змішуючись з пудрою, утворюють плівку. Опинившись на березі, птахи легко знімають її за допомогою довгого зазубреного кігтя середнього пальця. При цьому пір’я чапель залишається здоровим та доглянутим. Ось такі самі собі «косметологи».

Навряд, чи ми дізнаємось, кому прийшла в голову думка, наслідуючи птахам, використати пудру в якості косметичного засобу або присипки, проте ідея була геніальною.

Так, спостерігаючи за природою, люди запозичували, запозичують і будуть запозичувати ідеї для нових «відкриттів».

Про інші цікаві факти з життя тварин Ви можете дізнатись, відвідавши нашу виставку «ZooАсоціації» або з нових публікацій на нашому сайті та у соцмережах.

Подібні новини

Під покровом Різдва Богородиці

21 вересня Православна Церква відзначає Різдво Пресвятої Богородиці. На честь цієї події освячений найстаріший храм нашого міста, якому у травні нинішнього року виповнилося 185 років. Пресвята Діва Марія народилася у невеликому Галілейському місті Назарет. Батьками її були праведні Іоаким із роду пророка та царя Давида та Анна з роду первосвященика Аарона. Свята Анна була неплідна. […]

Деталі

Музей – скарбниця знань

Оглядову екскурсію музейними залами провела Оксана Мельничук,  завідувач відділу інформації та маркетингу, для здобувачів освіти Хмельницького кооперативного торговельно-економічного інституту. У супроводі музейниці студенти знайомилися з історією Хмельницького, етнографічною та археологічною спадщиною краю, розвідували цікаві факти з життя комах. Дякуємо за візит, завжди раді зустрічі!  

Деталі

Гроші крізь віки: історія виникнення гривни

Хмельницький обласний краєзнавчий музей започатковує інформаційний віртуальний проєкт «Гроші крізь віки», який починаємо з розповіді про історію виникнення нашої національної валюти. Перша і остання на цей час грошова реформа незалежної України відбулася з 2 по 16 вересня 1996 року, у наслідок якої національною валютою стала гривня. Чому саме вона? Назва цієї грошової одиниці походить від […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу