Науковцями Хмельницького обласного краєзнавчого музею був розроблений та реалізується проєкт «Дерево життя». Його назва не випадкова, а навіть дуже символічна у цей нелегкий для усіх нас час. Дерево життя зустрічається у культурі багатьох народів, але історія та традиції у кожного свої… Для українців цей оберіг вказує на зв’язок поколінь, на світ правил та законів, звичаїв та обрядів, за якими ми живемо. На дереві традиційно зображають світлих духів-охоронців у вигляді птахів.
Через цей проєкт наукові співробітники намагалися поділитися своїми знаннями та підтримати дітей, що переселилися до нашого міста через воєнні дії. Для втілення проєкту ми за допомогою майстер-класу та коротких бесід знайомимось з кожним юним учасником.
Кожна дитина своїми руками складає з паперу птаха-охоронця, підписує, з якого куточку України символічно він прилетів та саджає на гілку Дерева життя: Київ, Харків, Чернігів, Миколаїв, Маріуполь, Охтирка, Димер, Сєвєродонецьк – далеко не всі міста та містечка України представлені тут.
Цим проєктом музей хоче довести наше спільне прагнення до Життя, до Миру для наших дітей та нашої країни!