Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: зачинено +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Про пташине пияцтво

Про пташине пияцтво
icon:arrow-back

Так-так, ви все правильно зрозуміли – виявляється, деякі види птахів страждають від… пияцтва. Причому, в прямому сенсі, адже, сп’янілі, вони починають плутатися на місцевості, втрачаючи орієнтир. Часом навіть не можуть літати і, здійснюючи спроби злетіти, падають на землю. Якщо в цей період пташка не замерзне або не стане здобиччю інших тварин, то через декілька годин вона протверезіє та повернеться до «нормального» життя.

Отже, мова про омелюха. Ці кочові птахи з’являються в наших краях взимку і затримуються доти, поки є їхня улюблена їжа – білі й соковиті плоди омели (власне, за ці гастрономічні переваги вони й отримали свою назву), горобини та інших дерев.

Омелюхи при харчуванні, на відміну від інших птахів, практично ніколи не спускаються на землю. Висячи донизу головою, досить спритно повністю знімають ягоди з гілок. А потім продовжують кочувати в пошуках їжі до інших регіонів.

Ви запитаєте, причому тут пияцтво, адже цілком «пристойні» птахи? Корінь зла полягає в… їжі. Точніше, в її дії на організм під впливом певних погодних умов. Справа в тому, що у відлигу сік ягід, що розтанули, починає бродити. Голодні ж омелюхи клюють усі ягоди підряд. Цукор трансформується в алкоголь, а печінка пернатих не справляється з великою дозою токсинів. Невеликій пташці вистачає кілька ягід, щоб надертися «в зюзю».

Якщо ви випадково стали свідком такої аномальної поведінки птахів, не проходьте повз цих пернатих «пиячок», які лежать на землі і здаються мертвими. Заберіть їх, відігрійте, щоб вони скоріш повернулися до «тверезого» життя.

Подібні новини

«Хмельниччина: минуле, що дивує»

Понад десять років тому побачила світ книга ученого секретаря Хмельницького обласного краєзнавчого музею Сергія Єсюніна «Незнане Поділля», де були представлені короткі нариси про маловідомі та навіть дивні факти з історії Поділля та Південно-Східної Волині – тобто сучасної Хмельниччини. За останнє десятиліття автору вдалось виявити ще чимало цікавинок минувшини, які, безумовно, доповнюють історію рідного краю. Таких […]

Деталі

Деталі

«НА ХВИЛЯХ ТВОРЧОГО  МИСТЕЦТВА»

«НА ХВИЛЯХ ТВОРЧОГО  МИСТЕЦТВА» піднеслися сьогодні учасники та відвідувачі нового мистецько-виставкового спільного проекту від ХМЕЛЬНИЦЬКОГО  ОБЛАСНОГО  КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ та викладачів і студентів кафедри технологічної та професійної освіти і декоративного мистецтва Хмельницького Національного університету. У стінах музею демонструється близько сотні робіт у різних традиційних та нетрадиційних техніках художньої обробки матеріалів. Зокрема йдеться про художнє випилювання, маркетрі, […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу