«На погоду брехунець». А ще про нього кажуть, що він надто дволикий. А ще має багато назв: крутень та межень, бокогрій та криводоріг, казибрід та зимобор. Про кого це?
Здогадалися?
Усе це про другий місяць у річній запряжці – ЛЮТИЙ, коли частіше стають відчутніші дотики теплих сонячних променів у постійному супроводі морозів та відлиг.
Наприкінці лютого у давнину відзначали «іменини серпа». Наші прадіди казали: «Не обріжеш вчасно кривого серпа – не нажнеш у полі снопа», тому у селянських дворах навсібіч лунав передзвін: це ретельно, заздалегідь готувалися землероби і до посівної, і до жнив, бо «не в кожного Панкрата хата була хлібом багата».
Сподіваємося, Ви дізналися з нашого допису для себе щось нове.
Хай місяць цей буде для нас усіх спокійним та добрим.
Продовження буде. Пізнаємо рідну мову разом з обласним краєзнавчим музеєм.
Подібні новини
Родинне дійство «Козаки»
Науковці ХМЕЛЬНИЦЬКОГО ОБЛАСНОГО КРАЄЗНАВЧОГО МУЗЕЮ взяли участь у родинному дійстві «Козаки», що цієї суботи проводилося у Хмельницькому обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М.Старицького. Ми не лише представили унікальні рештки тварин льодовикового періоду, а й пограли з маленькими учасниками дійства у пізнавально-інтелектуальні ігри! А ще надали можливість малечі спробувати себе у професіях археолога та реставратора: дітвора […]
Знайомство з народною іграшкою
Цікава зустріч вихованців ДНЗ №30 відбулась з завідувачем науково-методичного відділу Хмельницького обласного краєзнавчого музею Наталею Мовчан. Малеча дізналась історію народної іграшки та «познайомилась» зі свищиками, деркачем-тріскунцем, акробатом, лялькою-мотанкою тощо. Дякуємо вихователям та маленьким слухачам за гостинність. До нових зустрічей!
«Грайливе дитинство», або назустріч юності
Бражник винний середній Deilephila elpenor Бражники – дивовижні метелики світу. На території України зареєстровано 24 види цих нічних красенів, яких побачити на власні очі пощастить не кожному. Запрошуємо Вас дізнатись про їхнє унікальне життя з авторських нарисів завідувача відділу природи Неллі Мальованої. «Кузени» ‒ винний середній та винний малий бражники – схожі між собою не […]