Вітаємо з Новоріччям! Перша зупинка у 2025-му – згадуємо події грудня!
А стартував грудень з відкриття виставки «ГІРЛЯНДА НОВОРІЧНИХ ДИВ», що вмістила декілька святкових фото-локацій, біля яких охоче фотографувалися наші маленькі та дорослі відвідувачі.
Новорічно-різдвяними ранками з рухливими етно-забавами та ароматними смаколиками протягом двох тижнів потішали учнів місцевих навчальних закладів, зокрема гімназій №№19 та 28.
У День ЗСУ з дітками військовослужбовців перетворювали звичайний фатин на РІЗДВЯНОГО ЯНГОЛА – прикрасу для ялинки. А напередодні Різдва – колосся у дідуха. Такі майстерки проходили аж тричі. Відтак, «ДІДУХ – РУКАМИ МАЛЕЧІ” створювали з вихованцями «Звичайного Дива», а «ДІДУХ В ХАТІ – ДОБРО В РОДИНІ» – з уважними до наших соціальних сторінок дорослими.
До інтерактив-пошуку скарбів у залі археології нами було залучено гамірливих та допитливих 5-класників гімназії №24.
В особі Сергія Єсюніна, вченого секретаря, взяли участь у ІІ Регіональному науково-практичному форумі «ГАСТРОНОМІЧНА ІСТОРІЯ ПОДІЛЛЯ: ВІД РОДИННИХ РЕЦЕПТІВ – ДО МОВИ АРХІВНИХ ДОКУМЕНТІВ». А в особі Катерини Данилової, старшого наукового співробітника, – у засіданні ГО «УТОПІК». Нею ж було рецензовано наукову роботу МАН «Порівняння традиційного статусу жінки раннього модерного часу на польських, українських та московських землях» авторства Романюк О.О. – учениці ліцею №1.
Завершився грудень, а отже і рік, активною пізнавально-просвітницькою зустріччю з освітянами Розсошанської ОТГ та приємним подарунком – еcoflow – від Obmin за підтримки ALIPH Foundation та Європейського Союзу.
Сердечно бажаємо Миру, Добра, Продуктивного 2025!
Подібні новини
Справа пахне тютюном
Бражник тютюновий Manduca sexta Вишуканого гурмана, неперевершеного знавця справжнього смаку тютюнового листя – гусінь тютюнового бражника – крапля нікотину не лише не вбиває, як всім відомого коня, а, навпаки, в багатьох випадках зберігає життя. Механізми захисту в організмі «тютюнозалежного» дозволяють йому не тільки безпечно харчуватися токсичною рослиною, а й виробляти «хімічну зброю» ‒ нікотинову «аромотерапію» […]
З Днем Української Державності!
Державність – устрій усього матеріального і духовного буття цілого народу, своєрідний фундамент, коріння держави, основою чого є історична спадщина минулих років. Як зазначив видатний історик Михайло Грушевський, “завдяки історичній пам’яті людина стає особистістю, народ – нацією, країна – державою”. Місцем діяльності великих державників минулого та центром ключових подій у процесі побудови української державності була саме […]
«Злато та срібло землі Болохівської. Продовження»
На місці овіяного легендами урочища Город Богів (с. Городище Деражнянського р-ну) у складі скарбу жіночих прикрас були знайдені срібні колти та рясна. Рясна (з давньоруської «ръасни») – це спаяні між собою порожні металеві циліндрики, які звисали від виска до шиї та закінчувалися колтами. Призначення рясен пов’язане з віруванням слов’ян у силу дощу. Колти (з давньоруської […]