Директор музею О.Брицька взяла наочно участь у Міжнародній конференції «СТІЙКІСТЬ. ВІДНОВЛЕННЯ. МАЙБУТНЄ: КУЛЬТУРА У ВІДНОВЛЕННІ УКРАЇНИ», у лекції «СПАДЩИНА, ЩО ГОВОРИТЬ ДО ЛЮДЕЙ – ІНТЕРПРЕТАЦІЯ ЯК ПОБУДОВА МОСТІВ» та онлайн-презентації виставки «В ЕПІЦЕНТРІ БУРІ. МОДЕРНІЗМ В УКРАЇНІ». Всі заходи організовані фундацією «Оbmin» (Польща).
Моціон по місту «ТАЄМНИЦІ СТАРОГО ПРОСКУРОВА» для харків’ян влаштував вч. секретар С.Єсюнін, який, до речі, за свою працю отримав подяку від директора КЗМО «Дитячої школи мистецтв №5» Харківської міської ради О. Кравчук.
Фактично місяць був присвячений зустрічам з вихованцями таборів літнього відпочинку, у зв’язку з чим відбулось відкриття нової виставки «ГІГАНТИ ЛЬОДОВИКОВОГО ПЕРІОДУ» та наш проєкт «ВІКЕНД-БАЛАГАНЧИК». Відтак, у стінах музею ми приймали пришкільні групи таборів з гімназій №№15, 19, 22, 27, 28, 29, 30, 31; приватної гімназії «Світ знань», ліцею №7, початкових шкіл №№3,5. Також нас відвідали юні митці ХДШОтаДПМ, школярі з сіл Водичка та Требухівці.
Музейне заняття «ZOO-XМЕЛЬНИЧЧИНА» в рамках вище згаданого проєкту наші науковиці Н.Стрижак та С.Крижановська провели для вихованців початкової школи №2.
Декілька разів поспіль залучали до ЕНТОМОЛОГІЧНОГО КВЕСТУ «КОМАШИНІ ІСТОРІЇ» заступник директора з наукової роботи Н.Мовчан, завідувач відділу природи Н.Мальована та науковий співробітник С.Крижановська вихованців табору відпочинку, що діє при гімназії №19.
Н.Мальована також взяла участь у телепередачі «НА ЧАСІ», у якій розповіла про природу краю у минулому.
Приємні дарунки – ікону «Нев’янучий цвіт» із зображенням Богородиці з Ісусом на руках та книгу «Підлісний Олексинець: історія, події, факти, спогади», – отримали від друга нашого музею Олексія Кордзіховського.
А найкращим підсумком червня стало відрядження науковців у м.Хотин – вивчали історію архітектурної візитівки Чернівеччини – величну фортецю XIII-XVIII ст.!