Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: зачинено +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Під покровом Різдва Богородиці

Під покровом Різдва Богородиці
icon:arrow-back

21 вересня Православна Церква відзначає Різдво Пресвятої Богородиці. На честь цієї події освячений найстаріший храм нашого міста, якому у травні нинішнього року виповнилося 185 років.

Пресвята Діва Марія народилася у невеликому Галілейському місті Назарет. Батьками її були праведні Іоаким із роду пророка та царя Давида та Анна з роду первосвященика Аарона.

Свята Анна була неплідна. Досягши похилого віку, Іоаким і Анна не втрачали надії на Божу милість, твердо вірячи, що Богу все можливо, і Він може дозволити неплідність Анни навіть у її старості.

Святі Іоаким та Анна дали обітницю присвятити Богу для служіння в храмі дитину, яку їм пошле Господь. Безчадство вважалося в єврейському народі покаранням Божим за гріхи, тому подружжя терпіло несправедливу ганьбу від своїх співвітчизників. В один із свят старець Іоаким приніс до Єрусалимського храму жертву в дар Богові, але первосвященик не прийняв її, назвавши Іоакима негідним через його безчадство. Святий Іоаким у глибокому горі пішов у пустелю і там зі сльозами молився Господові за дарування дитини.

Свята Анна, дізнавшись, що сталося в Єрусалимському храмі, гірко плакала, проте не нарікала на Господа, а молилася, закликаючи на свою сім’ю Боже милосердя.

Архангел Гавриїл сповістив Іоакиму, а потім і Анні радісну звістку, що молитви їх почуті Богом, і в них народиться Преблагословенна Дочка Марія, через Яку буде даровано спасіння всьому світу. Що й здійснилося в належний час.

Дана подія знайшла значне відображення в різних іконографічних школах християнського світу. Чисельну групу ікон в колекції нашого музею становлять Богородичні образи, які передають різноманітність варіантів зображення Пресвятої Діви. В музейній іконографії Богородиці чисельністю 35 ікон представлені три з п’яти основних типів: Єлеуса, Одигітрія та Агіосоритиса.

Подібні новини

«Найкращий український байкопис»: 198 років з Дня народження Леоніда Глібова

На календарі – 5 березня. Цього дня ми відзначаємо 198-у річницю з Дня народження Леоніда Глібова, за словами Івана Франка, – «найкращого українського байкописа», дитячого письменника та непересічної особистості, життя якого свого часу було пов’язане з територією сучасної Хмельниччини. Леонід Глібов мав педагогічну освіту, яку здобув у Ніжинському державному університеті ім. М. Гоголя в 1856 […]

Деталі

Сюрпризи тривають!

Пам’ятаєте виставку «Князівни та княгині», що навесні демонструвалась у нашому закладі? Так ось! Ще одна з робіт цієї серії поповнила фонди нашого музею! Цього разу дарунок – ляльку ручної роботи, «Королеву Франції Анну Ярославну», – ми отримали від Оксани Мацькової, майстрині-лялькарки, членкині народної художньої студії «Рукотвори». До Вашої уваги – момент вручення дарунку! Сердечно дякуємо […]

Деталі

Музейний екскурс для майбутніх біологів та екологів

У супроводі Світлани Крижановської, наукового співробітника нашого музею,  здобувачі освіти ХНУ поринули в історичне минуле міста «Проскурів – романтика старовини», «торкнулись» давніх артефактів у «Археологічних скарбах краю»,  познайомилися з побутом та ремеслами селян у залі «У звичаях й традиціях народу ти душу свого краю пізнавай!» тощо. Та найбільше відвідувачів, як майбутніх біологів та екологів, зацікавила […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу