Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Перша у світі регулярна міжнародна поштова авіалінія. Проскурів – ключовий пункт.

Перша у світі регулярна міжнародна поштова авіалінія.  Проскурів – ключовий пункт.
icon:arrow-back

В історії Проскурова (нині – Хмельницький) існує такий факт, яким у минулі радянські роки надзвичайно пишались: «На початку квітня 1919 року за ініціативи уряду щойно створеної УСРР з метою допомоги комуністичному режиму Угорщині була організована регулярна міжнародна авіалінія Проскурів – Будапешт. Діяла вона протягом місяця та в радянській історіографії вважалась першою міжнародною авіалінією в історії авіації СРСР. Перший переліт здійснив 9 квітня 1919 року київський пілот Віктор Ходорович. Літаки курсували в обидва боки, перевозили не лише вантажі, а й пасажирів».

Проте для історії української авіації та нашого міста важливіша інша подія, яка сталась на рік раніше.

У березні 1918 року для налагодження дипломатичного зв’язку між Австрією та Україною, а також для оперативного керування військами було організовано регулярне авіаційне поштове сполучення між столицями цих країн. Маршрут Відень – Краків – Львів – Проскурів – Київ мав протяжність майже 1200 км.

20-21 березня відбулись випробувальні перельоти, а вже з 31 березня були розпочаті щоденні рейси. Проскурів став важливим транзитним пунктом, де на місцевому аеродромі перевантажували пошту в інший літак, а також давали годину відпочинку пілоту. Усього на лінії працювало 14 пілотів, 16 пілотів-спостерігачів та 22 літаки – переважно біплани «Hansa-Brandenburg C.1».

Успіх регулярної поштової авіалінії Відень – Київ був неймовірним. І вже наприкінці травня 1918 року відкрили відгалуження до Одеси. Курс пролягав з Відня до Проскурова звичним маршрутом, а на проскурівському аеродромі потрібну пошту перевантажували на літак, який прямував до Одеси. Зазначимо, що лінія Відень – Проскурів – Київ стала першою у світі регулярною міжнародною поштовою авіалінією. Діяла вона до 5 листопада 1918 року.

Таким чином, наш Хмельницький увійшов у історію не лише української авіації, але й світової.

Подібні новини

Визначення переможців

На початку літа ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ в рамках проекту «МУЗЕЙ ОЧИМА ДІТЕЙ» відкрив захоплюючу виставку творів учнів ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ДИТЯЧОЇ ШКОЛИ ОБРАЗОТВОРЧОГО та ДЕКОРАТИВНО-ПРИКЛАДНОГО МИСТЕЦТВА. А сьогодні, 10 серпня, компетентне журі – директор Хмельницького обласного краєзнавчого музею Олена Брицька, завідувач відділу історії Ніна Стрижак, член Національної спілки художників України Яків Павлович та викладач ХДШО та […]

Деталі

Проскурівські американці: Найвидатніший фахівець з лікування депресій

Серед найвідоміших та найуспішніших американців ХХ ст. є чимало вихідців з Проскурова – теперішнього Хмельницького. Розповімо лише про деяких з них, але яких! Вони зуміли зробити за життя надзвичайні справи, стати відомими постатями не лише у США, а й в усьому світі. Найвидатніший фахівець з лікування депресій Аарон Темкін Бек – американський психотерапевт, професор психіатрії […]

Деталі

Інформаційно-методичні матеріали «ДЕНЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ»

Шановні користувачі! Хмельницький обласний краєзнавчий музей доводить до Вашого відома інформаційно-методичні матеріали «ДЕНЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ» підготовлених Українським інститутом національної пам’яті та Національним меморіальним комплексом Героїв Небесної Сотні – Музеєм Революції Гідності до роковин одного з найтрагічніших днів Революції Гідності та новітньої історії України. Детальна інформація у PDF-файлі, завантажити.

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу