Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: зачинено +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Лекції

«Патенти» живої природи: корисна модель «Гелікоптер»

«Патенти» живої природи: корисна модель «Гелікоптер»
icon:arrow-back

Жива природа ‒ геніальний конструктор, інженер, технолог, великий зодчий і будівельник. Мільйони років вона відпрацьовувала і вдосконалювала свої творіння. Чого тільки немає в її «патентному бюро»!

Людина ж протягом своєї історії вчилася у природи, копіювала її «винаходи». Творці найскладніших пристроїв запозичили ідеї конструювання саме у живих аналогів ‒ рослин і тварин. Розповімо про деяких комах, завдяки яким маємо в житті чимало корисних моделей.

«Патент» на корисну модель «Гелікоптер»

Дивовижні польотні характеристики бабки надихнули на створення гелікоптеру. Одна з моделей авіаконструктора Ігоря Сікорського є точною копією комахи. У розпорядженні вченого було понад 2000 відтворених зображень маневрів бабки у повітрі. Як і комаха, машина здіймається без розгону, зависає у повітрі й сідає без гальмівного шляху.

Подібні новини

“Ні! Я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає”

25 лютого 1871 р. народилася справжня зірка української літератури, улюблениця нашого народу, відома поетеса, письменниця та перекладачка – Леся Петрівна Косач, яку згодом знатимуть під псевдонімом Леся Українка. Ймовірно, його вона запозичила від рідного дядька Михайла Драгоманова, який  підписувався «Українцем». Перу Лесі належать біля 270 віршів. І це, не рахуючи поем та віршованих драматичних творів! […]

Деталі

«Гроші крізь віки: історія виникнення гривни»

Колектив науковців Хмельницького обласного краєзнавчого музею продовжує віртуальний проєкт «Гроші крізь віки». З 2 по 16 вересня 1996 року в державі відбулася грошова реформа, у наслідок якої національною валютою стала знову гривня. Тоді на грошовому ринку України з’явилися нові грошові знаки номінальною вартістю 1, 2, 5, 10, 20, 50 та 100 гривень, а також розмінні […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу