Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: відчинено (09:00–18:00) +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Острівці забутої історії: «народження» калош

Острівці забутої історії: «народження» калош
icon:arrow-back

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ знайомить Вас з новою рубрикою «ОСТРІВЦІ ЗАБУТОЇ ІСТОРІЇ» та «запрошує» всіх на День народження гумових калош!

 Між іншим, існує дві версії їх походження. Згідно першої – калоші з’явилися в Англії ще у ХІХ ст., на їх створення «надихнули» часті дощі. Отож, англійці, аби продовжити «життя» своєму взуттю, поверх нього одягали захисні чохли.

Згідно ж іншої версії, калоші з’явилися у раніше згаданому столітті в США і вперше почали їх продавати у Бостоні.

Та як би там не було, патент на виготовлення тканевих чохлів для взуття все ж отримав англієць на прізвище Редлі. Сталося це у 1803 році.  Подейкують, ніби, читаючи «Записки Гальської війни» Юлія Цезаря, він звернув увагу, що давні гали носили захисні футляри для взуття – gallicae, та зважився на експеримент. Врешті, на перший погляд, чохли вийшли чудовими, однак в подальшому на винахідника чекало розчарування – вони швидко протиралися, влітку видихали неприємний аромат, були липкими, плавилися на сонці, а взимку тріскались на морозі.

Та все змінилося 4 лютого 1824 року, коли винахідник та бізнесмен Чарльз Гудієр, винайшовши гуму, «познайомив» світ з уже відомими нам калошами.

До Вашої уваги – фото дитячих калош 70-80 рр. ХХ ст. з фондів Хмельницького обласного краєзнавчого музею!

 МАНДРУЄМО «ОСТРІВЦЯМИ ЗАБУТОЇ ІСТОРІЇ» РАЗОМ З ХМЕЛЬНИЦЬКИМ ОБЛАСНИМ КРАЄЗНАВЧИМ МУЗЕЄМ!

Подібні новини

«Первоцвіти краю в казках та легендах. Проліски дволисті»

Початок березня. Всі втомились від чорно-сіро-білого одноманіття. В душу почали закрадатись туга й сум. Саме в цей час у наших лісах та вздовж доріг з’являються ефемероїди, німфейні, або первоцвіти. Всупереч приморозкам і колючим вітрам, немов крихітні воїни, вони своїм цвітом вкривають землю, першими сповіщаючи про прихід весни. Поява цих тендітних створінь нагадує перемогу маленької Герди […]

Деталі

День створення УПА

У Другій світовій війні вояки Української Повстанської Армії взяли до рук зброю, аби захистити українців від обох тоталітарних режимів – нацистського та комуністичного. Боролися за відновлення української державності. День створення УПА – 14 жовтня 1942 р., перший бій проти нацистів – 7 лютого 1943 р. Загалом через лави УПА пройшло близько 100 тис. осіб. Чисельність […]

Деталі

Вітаємо колег з відзначенням!

Напередодні ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ДНЯ ПРАЦІВНИКІВ КУЛЬТУРИ ТА АМАТОРІВ НАРОДНОГО МИСТЕЦТВА відбулося відзначення подяками та грамотами Хмельницької обласної військової адміністрації та Хмельницької обласної ради. Гордимося, що серед нагороджених є працівники нашого музею – завідувач науково-методичного відділу Наталя Мовчан та головний бухгалтер Людмила Пасічник. Сердечно вітаємо колег з цією подією та зичимо їм подальших професійних успіхів та нових досягнень!

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу