Хмельницький обласний краєзнавчий музей Адреса: Хмельницький вулиця Подільська, 12
Музей сьогодні: зачинено +38 0382 762 340 +38 068 529 25 49

Новини

Острівці забутої історії: «народження» калош

Острівці забутої історії: «народження» калош
icon:arrow-back

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ знайомить Вас з новою рубрикою «ОСТРІВЦІ ЗАБУТОЇ ІСТОРІЇ» та «запрошує» всіх на День народження гумових калош!

 Між іншим, існує дві версії їх походження. Згідно першої – калоші з’явилися в Англії ще у ХІХ ст., на їх створення «надихнули» часті дощі. Отож, англійці, аби продовжити «життя» своєму взуттю, поверх нього одягали захисні чохли.

Згідно ж іншої версії, калоші з’явилися у раніше згаданому столітті в США і вперше почали їх продавати у Бостоні.

Та як би там не було, патент на виготовлення тканевих чохлів для взуття все ж отримав англієць на прізвище Редлі. Сталося це у 1803 році.  Подейкують, ніби, читаючи «Записки Гальської війни» Юлія Цезаря, він звернув увагу, що давні гали носили захисні футляри для взуття – gallicae, та зважився на експеримент. Врешті, на перший погляд, чохли вийшли чудовими, однак в подальшому на винахідника чекало розчарування – вони швидко протиралися, влітку видихали неприємний аромат, були липкими, плавилися на сонці, а взимку тріскались на морозі.

Та все змінилося 4 лютого 1824 року, коли винахідник та бізнесмен Чарльз Гудієр, винайшовши гуму, «познайомив» світ з уже відомими нам калошами.

До Вашої уваги – фото дитячих калош 70-80 рр. ХХ ст. з фондів Хмельницького обласного краєзнавчого музею!

 МАНДРУЄМО «ОСТРІВЦЯМИ ЗАБУТОЇ ІСТОРІЇ» РАЗОМ З ХМЕЛЬНИЦЬКИМ ОБЛАСНИМ КРАЄЗНАВЧИМ МУЗЕЄМ!

Подібні новини

Мандри нашого колективу

Пізнавально-дослідницьку поїздку на Чернівеччину з метою обміну досвідом здійснили науковці Хмельницького обласного краєзнавчого музею – слухали історію та легенди, знайомилися з музейною експозицією та милувалися красою та величністю Хотинської фортеці XIII-XVIII ст.!

Деталі

Пізнаємо рідну мову разом з нашим музеєм. Травень

Місяць травень наші прадіди називали дещо лірично, з почуттям: соловейків, п’янкий, росяник, грозовик, дощовик, зеленошумний. Чарівні травневі духмяні дні! Скупані у дощах, що на квіт-зіллі матері-природи настояні, променями сонечка теплого наскрізь прогріті, живильними соками напоєні, шовкотравими косами перевиті й хороводами квітів розцвічені… Наші пращури, будучи чудовими фенологами, щомісяця, а особливо в травні, намагалися уважно спостерігати […]

Деталі

Світла пам’ять художнику-захиснику Андрію Тимчишину

Рік тому ми дуже раділи, коли Андрій Томчишин (творче псевдо – А.Том) – автор багатьох стінописів у Хмельницькому, викладач Хмельницької гуманітарно-педагогічній академії та дитячої школи образотворчого мистецтва, – під час короткої відпустки з фронту подарував нашому музею свою роботу – триптих під назвою «Сліпий дощ» із серії «Вода-Земля-Вогонь-Повітря», а днями стало відомо, що талановитий художник […]

Деталі
Ваш запит відправлено
Відповідь від нас надійде вам на електронну пошту, яку ви вказали у формі
Цей розділ в процесі розробки
Незабаром ця сторінка з'явиться

Запит на екскурсію

Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу
Перевірте правильність вводу