ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ знайомить Вас з новою рубрикою «ОСТРІВЦІ ЗАБУТОЇ ІСТОРІЇ» та «запрошує» всіх на День народження гумових калош!
Між іншим, існує дві версії їх походження. Згідно першої – калоші з’явилися в Англії ще у ХІХ ст., на їх створення «надихнули» часті дощі. Отож, англійці, аби продовжити «життя» своєму взуттю, поверх нього одягали захисні чохли.
Згідно ж іншої версії, калоші з’явилися у раніше згаданому столітті в США і вперше почали їх продавати у Бостоні.
Та як би там не було, патент на виготовлення тканевих чохлів для взуття все ж отримав англієць на прізвище Редлі. Сталося це у 1803 році. Подейкують, ніби, читаючи «Записки Гальської війни» Юлія Цезаря, він звернув увагу, що давні гали носили захисні футляри для взуття – gallicae, та зважився на експеримент. Врешті, на перший погляд, чохли вийшли чудовими, однак в подальшому на винахідника чекало розчарування – вони швидко протиралися, влітку видихали неприємний аромат, були липкими, плавилися на сонці, а взимку тріскались на морозі.
Та все змінилося 4 лютого 1824 року, коли винахідник та бізнесмен Чарльз Гудієр, винайшовши гуму, «познайомив» світ з уже відомими нам калошами.
До Вашої уваги – фото дитячих калош 70-80 рр. ХХ ст. з фондів Хмельницького обласного краєзнавчого музею!
МАНДРУЄМО «ОСТРІВЦЯМИ ЗАБУТОЇ ІСТОРІЇ» РАЗОМ З ХМЕЛЬНИЦЬКИМ ОБЛАСНИМ КРАЄЗНАВЧИМ МУЗЕЄМ!